Bebek Kedide Pire

Niloya2003

Arkadaşlar merhaba güzel kızım dünya kediler gününde doğum yaptı bugun tam 1 haftalık oldu 3 bebişimiz var ama eğer yanlış görmesiysem birtanesinde pire görsüm bebek kedilerde pire için ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

12 CEVAP

Siyammm

İşiniz zor onda varsa anne dahil hepsinde vardır büyük ihtimal ben

asla temizleyemedim yıkayarak.Allah yardımcınız olsun

Niloya2003

Çözümü yokmu bunun yazık cok korkuyoum bebısler ıcın

kubraturan

Büyük ihtimal anneden bulaşmıştır. Çok küçükler daha damla vs yapılmaz. Büyümesini bekleyeceksiniz

Niloya2003

İnternette pire taragıyla tarayın dıye yazıyo ama ıcınızde kullanan varmı ıse yarıyomu acaba

Anonymus552223

Hicbirsey olmaz bitkac pireden merak etmeyin, ve kediler 2 aylik olana kadar hicbirsey yapmayin. Annesi de temizler yalayarak. Kedi bakimliysa pireler cogalmaz ztaen

Anonymus552223

Kediler cok kucuk tarak bile o kadar hassas deriye zarar verir. Elle alabilirsiniz gorunce

FridaDora

Anne izin veriyorsa bebekleri elinize almanıza, pire tarağıyla çok dikkatli vücuda paralel tararsanız hem alabilirsiniz hem vücuda zarar vermezsiniz. Tarağa aldığınız pireyi anında tarak dibine tırnakla iterek öldüğünden emin olun.

Blychee

Pire tarağı işe yarıyor tarayıp pireleri suya götürerek öldürüyosunuz ama daha çok ufaklar lütfen şu an yapmayın büyümelerini bekleyin. Annelerine damla yapabilirsiniz. Bebeklerin üstünde 2-3 tane bişey olur zaten, etrafı da sürekli süpürün, sirkeyle silin yuva yapmasınlar

Siyammm

Tarakla olmuyor 3 kere tarayıp her seferinde bu sefer bitti dedim. Her seferinde yeniden gördüm

Blychee

Tarak zaten sadece o an üstünde olanları temizlemenize yarıyor, etrafta pire varsa zaten gelip kediyi tekrar bulur, bu yüzden önemli olan kedinin yanına pire taşınmasını engellemek bence annenin pire damlası olması lazim

Kediperi

Yavrulara tarak surmeyin, anne kediden bulasti buyuk ihtimalle.. 1 ay once bizim oglusumuzda pirelendi ne eve bulasti ne de bize endiselenmeyin anne yalayarak temizler yavrularini

FloorGang

Kediler biraz büyüdüğünde pire tasması da alabilirsin orijinal. Anneye de damla