Kedim Tırmanıyor

Phoibos

Merhaba biz balkona kare kare bir tel örmüştük kedimiz aradan düşüp atlamasın diye, yaklaşık 6 aylık. Son iki haftadır aşırı hareketlendi ve bu telin tepesine tırmanmaya başladı. Bu davranışı önlemenin bir yolu olamaz mı? Sebebi ne olabilir?

3 CEVAP

Blychee

Kuş görüyor olabilir, kızgınlığa giriyor olabilir bağırıyor mu tirmaninca? Dişiyse kızgınlığa giriyor olma ihtimali yüksek. Bence o ipleri saglamlastirin o da dilediğince çıksın tirmansin, doğalarında var bazı şeyler engelleyemiyoruz ama neden engelleyelim gerek yok bence.

Limon yağı veya sirke sürmenizi öneririm. Keskin kokulardan çok rahatsız oluyorlar ve ortamı hemen terk ediyorlar. Bir kaç kere aynı işlemi uygularsanız oranın öyle koktuğuna karar verir ve tırmanmayı bırakır

Kediperi

Oraya tirmanmaya calistiginda otoriter ama kizmayan ses tonuyla uyarabilirsiniz :) benimki tezgaha cikinca yapiyordum, simdi ara sira atliyor "seni goruyorum" diyince usulca iniyor :) birde tirnaklarini kesin isterseniz...