Yavru Kedim İçin Yaş Mama Tavsiyesi? (2.5 Aylık)

Düzenli olarak kullandığımız bir marka yok henüz. Petlebi'den naturon markasının somonlusunu aldık ama bugün içeriklerine bakınca çin tarçını olduğunu gördüm. Ne olduğunu bilmiyordum araştırınca çok zararlı bir şey olduğunu öğrendim. O yüzden sizden içinde zararlı bir katkı maddesi olmayan besin değerleri yüksek tüy dökülmesi yapmayan bir yaş mama tavsiyesi istiyorum. Fiyat olarak orta veya ortanın bir tık üstü olabilir.
(kuru mama olarak royal canin mother and babycat kullanıyoruz)

9 CEVAP

elberp

Ülkemizde satılan en iyi yaş mamalar bunlar, hepsini kullandım: N&D, Schesir, Naturea, Nutri Feline, Animonda Carny

Yakın zamanda çıkan tahılsız Felicia mamaların içeriği de gayet iyi duruyor fakat henüz denemedim.

Bu markalar arasında en uygun fiyatlı Animonda Carny bildiğim kadarıyla. Diğer markaların 85gr'lık konservesi 6.5-10TL arasında değişirken Animonda Carny 200gr - 10TL civarı.

Royal Canin'i bir an önce bırakmanızı tavsiye ederim. İçerik olarak hiç iyi değil. Ülkemizde balon olmuş bir marka, avrupa-amerika'da market maması. Mesela mamalara 5 üzerinden puan veren yabancı bir sitede Royal Canin'in puanı 1.5'tu, Orijen 4 ya da 4.5'tu hatırladığım kadarıyla. Royal Canin'den bir tık daha pahalı olan N&D Yavru Tavuk&Nar mamasını deneyebilirsiniz.

sforselin

Yukarıda önerdikleri haricinde kullandığım gimcat ve vitakraft var. Gimcat'e orta fiyatlı diyemeyiz sanırım. Ama Vitakraft'ı toplu paketlerinden alınınca daha ucuza gelir. Sonra Bonachibo'nunkine bugün baktım daha. Uygun fiyatlı ve güzel gibi içeriği. Mırmır da marketlerden alabileceğiniz bir iyi diyebileceğim bi mama.
Söylediklerimi kontrol etmeden almayın yine de. Çok güvenmiyorum kendime içerik okumada jbjbb

@elberp yaş mama önerileri için çok teşekkür ederim. Royal canini veteriner tavsiyesi ile aldık ben de iyi olmadığını bir kaç yerde daha okumuştum. Kedim bize geldiğinde çok küçüktü başka markalarında yavru kedi kuru mamalarını denedik ama yiyemedi sert ve büyük geldi sonrasında veterinerin önerdiğini almak zorunda kaldık. Bittiği anda değiştiricem.

iidyl

@elberp yazacağım her şeyi yazmış, dediği şeylerin yanına x2 koyun isterseniz..

buseekucukgol

mamayı veterinerden aldıysanız o yüzden önermiştir belki de :) çoğu veteriner anlaşmalı oluyor

@buseekucukgol yok sadece ismini verdi biz kendimiz aldık

Melis77

Ben proplan kullanıyorum küçük konserve kutularından, sokaktaki kedilerim için proline kullanıyorum gayet memnunum

Zeynepulku

Yukarıda önerilen çoğu mama gerçekten çok iyi. Ama evde kendinizde yapabilirsiniz.

kedytofita

Ben reflex plus kitten ile büyüttüm