Yeni Doğan Bebeklerin Bakımı

Rkandu11

İyi akşamlar arkadaşlar. Yeni doğan bebeklere internetten kedi sütü tozu satın alıcam fakat geçici olarak laktozsuz süt, su ve pirinç unu karışımını yavaş yavaş içiriyorum ve tuvaletlerini yaptırıyorum, annesi emziriyor mu henüz göremedim. Soruma gelince, ne kadar mama vermeliyim, enjektörle veriyorum, iğnesiz bir şekilde kullanılması doğru olmadığı için iğnesiz içiriyorum ve yaptığım karışım sağlıklı mı?

4 CEVAP

Ozge00

Bilen yok sanırım :(

Derin

Ben size enjektör yerine yavru kedi biberonlarından edinmenizi tavsiye ederim. Enjektörlerle verilen sıvıyı ememiyorlar sadece yutuyorlar bu uzun vadede zararlı olabilir. Tuvaletini kolay yaptırmak için mesanesine doğru dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Süt, su, pirinç unu ile beslenmelerinde sakınca yok, süt tozu en iyi seçenek olacaktır. Kediler 5-6 aylık olduktan sonra kadameli olarak kuru mamaya geçebilirsiniz. Tabii yavru kediler için olan kitten kuru mamalara, Royal Canin'inkini öneririm.
Linkte verilmesi gereken mama miktarı ile alakalı detaylı bilgi mevcut :)
https://********.com/yavru-kedilerin-beslenmesi-yavru-kedilere-kac-ay-sonra-kuru-mama-verilir/

Rkandu11

Çok teşekkür ederim sağolun :))

Rkandu11

Genellikle 3-4 cc veriyorlarmış