Özel Veterinerlik Fakültesi

Rkandu11

İyi akşamlar arkadaşlar. Konuyla alakasız olduğu için kusura bakmayın. Veteriner olmak istiyorum, araştırma yaptım ama veterinerliğin fiyatını bulamadım. Bilenler olabilir diye alanı işgal etmek zorunda kaldım. Özel veterinerlik fakültesi fiyatlarını bilen var mı?

25 CEVAP

mrrevewee

benim bildiğim özel bir fakülte yok

mrrevewee

sanırım bir tek yakın doğu üniversitesi var kktc

Rkandu11

Çok teşekkür ederim sağolun

Rkandu11

Çok teşekkür ederim sağolun

Rkandu11

Çok teşekkür ederim sağolun

Rkandu11

Pekala çok teşekkür ederim sağolun

yyagmmurrrrr

veterinerlik fakültesi özel üniversitelerde yok

eneskolon

hekim işini severek yapıp kendini geliştirmek için uğraşırsa ha 80 binden girmiş ha 150 binden piyasada para için kendini satıp gelen herkese 3 laftan birinde proplan demezse sıkıntı yok :)

CalicoMinos

Merhabalar,

Veteriner hekimlik bölümünü okuyan herkesin hayvansever olması gerek. Çünkü hayvanlar üzerinden empati kurma yeteneği yapamayan birinin veteriner hekim olması sadece kağıt üzerinde olur. Ancak şunu unutmamak lazım ki veteriner fakülteleri eğitim olarak çok çok zor bir eğitim sistemine sahip olup, orada sadece hayvanları sevmek hekim olmaya yetmeyecektir.
Bazen duygunuzu ikinci plana atmanız gereken durumlar ile karşılaşacaksınızdır.
Bu ne zaman olabilir çok ciddi kırıklarda yapılan müdahalelerde, kesim ve dikim durumlarında masadakinin bir canlı olduğunun farkına olarak ama çok duygu beslemeyerek işlemleri yapmalısınız. Yoksa bu iş tamamiyle hayvan severim ve duygularımı bastıramam diyenler için uygun bir meslek değildir. Bazı arkadaşlar bu mesleği yapmak hayalimdi diye başlayıp okulu bitiremeden ayrıldılar. Madalyonun on tarafı beyaz temiz bir önlük ama arkada tarafı tamamiyle kan ve pislik lekeleri olan bir taraftır.

Bu mesleği cidden yapmak istiyorsanız birkaç operasyon videolarını izlemeniz ve sadece bir hayvan için değil. Büyükbaş (inek gibi) ve küçükbaş (koyun gibi) hayvanların operasyonlarını da izlemenizi tavsiye ediyorum. Hayvanlar ile ilgilenmek güzel ama ortada bir canlının hayatı söz konusu olduğunu unutmayın.

CalicoMinos

Abimin arkadaşı Elazığ Fırat üniversitesinde okudu veterinerlik için en iyi üniversite orasıymış dersleri acayip zormuş ve çocuk sürekli derslerden kaldığını söylüyor ,yaz okuluna gidiyormuş vs. Abim mezun olduktan sonra çocuk 3 sene sonra mezun oldu .