Özel Veterinerlik Fakültesi

Rkandu11

İyi akşamlar arkadaşlar. Konuyla alakasız olduğu için kusura bakmayın. Veteriner olmak istiyorum, araştırma yaptım ama veterinerliğin fiyatını bulamadım. Bilenler olabilir diye alanı işgal etmek zorunda kaldım. Özel veterinerlik fakültesi fiyatlarını bilen var mı?

25 CEVAP

ZehraBulutt

Veterinerliğin puanı düşük değil mi? Arkadaşlar 350 puan yapsanız giriyorsunuz, hekim olacak insan da bi zahmet bu puanı alsın yani, kusura bakmayın.

Merzela

Puanı Düşük değil iyi/orta seviyedeki öğrencilerin binlerindr 100 bin ve 170 bin arası diye düşünüyorum. Özel olarak bir bilgim yok. Düşük dediği için yazmak istedim bundan 4 yıl önce biraz daha yüksekti puanlar ve ben isteyipte kazanamamıstım :(

Siyammm

Veterinerliğin bu kadar düşük olmaması lazım buda doktorluk işte hem işin için cerrahlikta var ameliyat vs herşeyi yapıyorlar sonra olan hayvanlara oluyor

iidyl

100K yapan en iyi veterinerlik fakültesine gidebiliyor aslında ama öğrenciden öğrenciye değişir.

bence hiç özelde zaman kaybetmeyin ve mezuna kalıp 9 eylül’de falan hakkını vererek okuyun ://

mrrevewee

özel üniversite adlarını yazar mısınız ben de düşünüyorum

Zeynepulku

Puanının düşük olma sebebi isin ciddiye alınmaması değil tercih edilmemesi.

Zeynepulku

Eğer bi tip kadar tercih edilse o da ilk 35K ile alirdı. Ve emin olun düşük değil puanları dediğim gibi ankara üni 415 puan ile alıyor

Drawhel

Puanınız değil, sıralamanız önemli iyi bir üniversite istiyorsanız 70-80 binde olmalısınız. Üniversite okumak için herhangi bir üniversite de okumayın. Bı Gazi üniversitesi mi yoksa Çukurova mı? Düşünmek gerek bunları.

ZehraBulutt

Veterinerliğin puanı düşük zaten devlette kazanmak da zor değil. Özel ünilerin sitelerine bakabilirsiniz ya da telefon ederek öğrenebilirsiniz ücretleri.

Rkandu11

350 puana devlet üniversitesi varsa zor denilemez gerçekten, dediğiniz gibi hekim olan da alsın o puanı yani.
Özel üniversite adlarını bilmiyorum maalesef

Zeynepulku

Bildiğim kadarıyla aadec 1 unide özel var vet hekimlik. İnternete veterinerlik taban puanları yazarsanız çıkar. N yuksek ankara üni. 415 il başlıyor

Siyamask

@calicominos örgün olarak Vet. Sağlık okudum. Aşırı kolaydı. Hatta bazı derslerin konularını Anadolu Üniversitesinin kaynaklarından görüyorduk. Ezberim iyiydi. Sınavlara son bir hafta kala çalışıyordum. %10luk başarı dilimine bile girdim 😁 Ben yaptıysam herkes yapar diyorum çünkü cidden çalışkan bir öğrenci hayatım olmadı 🍀

Rkandu11

Tamam çok teşekkür ederim sağolun

Rkandu11

@merzela evet farkındayım bana göre de biraz yüksek o yüzden bir an önce veteriner olabilmek için özelde okumam şart, ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar

Rkandu11

İnşallah bakalım çok teşekkür ederim sağolun