5Kg Mama

Kedime daha hesaplı olması sebebiyle 5 kilogramlık mama almayı düşünüyorum ancak bayatlamadık durumundan korkuyorum bu şekilde alıp kullanan var mı

6 CEVAP

Evet ben aldım. Buzdolabı poşetlerine yarımşar kilo kadar paylaştırıp mama ambalajına koydum yine.

noscrubs

Kömürlüğe koydum kendi ambalajinda duruyor her sabah bir kat inip ölçüsünde dolduruyorum kaba.. buz gibi hiç de bozulmadı veya yumusamadi soğuk bir odada da bir şey olacağını sanmıyorum.. Paketin açma kısmını üç dört kere katlayip bir sürü mandal tutturdum bide, hava aldığını sanmam.. Zaten yarısı boş gelmişti paketin ağzına kadar dolu değildi.. Bide kendi kilidi var tabi mamanin onuda kapattim

Mie

Biz 10kg kullanıyoruz kendi kilidi var ondan sorun olmadı ama küçük kaplara/poşetlere koyarak saklanabilir. Havayla direkt temas etmediği sürece bayatlamıyor.

Derin

Mamanın kendi kilidi yoksa mamayı küçük poşetlere doldurarak saklayabilirsiniz. Bir de serin bir ortamda bulunması önemli.

sforselin

Her gün paketi açarak değil de kavanozlara koyup bittikçe tekrar doldurarak kullanırsanız sorun yaşamazsınız.

zimmer

5 litrelik su bidonlarına koydum mamayı. Bu şekilde saklıyorum çok mama alınca.