Yas Mama

Ozge00

Bugün benimkinin doğum günü. Dün de benimdi. Pastaya o kadar sulandı ki ama veremedim. Bugün de ona bir sey yapayım diyorum. Tarifleriniz var mi? Eti seviyor ama sakatat kısmından hoslanmiyor hic yemiyor, ciğerden nefret ediyor resmen. Tarif de bulamadım öyle hiç.
Yoksa yaş mamanin uzerine mum dikeceğim galiba.

12 CEVAP

sforselin

Kastettiğiniz gibi bir tarif bilmiyorum. Ama kendi doğum günümde Modi'ye söyle bi şey yapmıştım kalıba koyarak:

https://hizliresim.com/wqphQ6

https://hizliresim.com/l7wWY4

Ozge00

Aa ne güzel olmuş. Elinize sağlık. Teşekkür ederim :)

sforselin

Yulaflı tarifler daha kullanılabilir geliyor bana. Etin içine de kabak, havuç, brokoli falan katılabilir tabii. Karaciğerden yaparsanız havuç pek tavsiye etmem. Çok da A vitamini olmasın kbbjebkb Tavuk suyuna sığır jelatiniyle jöleli bi şeyler de güzel olur.

nilayy24

Etle beraber patates havuc kabak haşlayabilirsiniz sonra püre haline getirebilirsiniz.
Yeni yaşı kutlu olsun kedişin ve sizin de geçmiş doğum gününüz kutlu olsun :)

nilayy24

Benimki de öyle asla yemiyo sonucunda sokaktakilere gidiyo yaptığım :( olsun

Siyammm

Petlebide daha önce çok tarif verdiler yazarsanız çıkar .bence sevdiği bi yaşmama verseniz de mutlu olur çok şaapayın :)

Ozge00

Yer de, ben kendi ellerimle uğraşıp yapmak istemiştim. Sakatat yemediği ixi

Ozge00

Sakatat yemediği icin icine ne katsam bilemedim. Etin yanina baska ne katılabilir? Kabak, havuç vs katiyorlar sanırım

Ozge00

Bir sürü tarif varmış ama hep makarna, buğday,patates, pirinç bilmem ne katmışlar.
Ay fenalik geldi vazgeçtim, eti haşlayıp vereyim sadece

Ozge00

Benimki yese ciğer ama yemiyor, havuc vereyim o zman biraz. Baska kedi ciğer icin çıldırır benimki burun kiviriyor.
Neyse en azından yiyor, şükür :(

Ozge00

Teşekkür ederim. Size de sağlıklı uzun ömürler dilerim :)

Ozge00

Yemedi ya, oturdum ben yiyorum azıcık tuz da kattim. Güzel olmuş baya.
Yas mamaya devam o zman :(