Yaş Mama Ne Sürede Vermeliyim

Leo06

Proplan kitten kuru mama kullanıyorum aynı markanın junior yaş mamasını buzdolabında saklayarak 3-4 günde veriyorum bazı haftalar hiç vermiyorum sizce gerekliliği ve miktarı nedir

7 CEVAP

Esmakgun

Ben haftada bir veriyorum veterinerim de öyle tavsiye ediyor

elberp

Proplan, Royal Canin gibi ülkemizde balon olan markalardan uzak durun derim.

Ülkemizde satılan en iyi yaş mamalar bunlar, hepsini kullandım: N&D, Schesir, Naturea, Nutri Feline, Animonda Carny. Yakın zamanda çıkan tahılsız Felicia mamaların içeriği de gayet iyi duruyor fakat henüz denemedim.

Bu markalar arasında en uygun fiyatlı Animonda Carny bildiğim kadarıyla. Diğer markaların 85gr'lık konservesi 6.5-10TL arasında değişirken Animonda Carny 200gr - 10TL civarı.

Ben her 3 günde bir 85gr konserve veriyorum üstte yazdığım markalardan. 2 gün bile bekletmek istemediğim için aynı gün sabah-akşam şeklinde yarım yarım veriyorum. Bazen de tek öğün şeklinde, sabah tamamını bitiriyor. Sadece Animonda Carny 200gr gibi büyük bi boyutta. Onu da 2 gün arka arkaya vererek maks. 36 saat içinde bitirtiyorum.

Esmakgun

Ben haftada bir veriyorum veterinerim de öyle tavsiye ediyor

her gün bir pkaetin yarısını veriyorum bazen yiyemiyor diye artık 2 günde bir vermeye başladım. bu tarz bir sıklık yeterli olur. açık manayı dolapta günden fazla tutmayın

Yuusuft

Günlük 2 çay kaşığı kadar çok az da su ekleyerek veriyorum her akşam gayet iştahlı yiyor hem yaş mama yemiş oluyor hemde az miktarda su günlük kuru mamasını yiyor zaten

Ebrarh

haftada bir versen idealdir :)

cuneytsahin

Ben her hafta pazartesi ve cuma günleri o şekilde tüketiyor.Ara günlerde de her gün 1 tatlı kaşığı yoğurt veriyorum.