Veterinerde Yaşadığımız Sorun, Ne Yapmalıyım?

hayvansever_

Bugün kedimi iç-dış parazit için veterinere götürdüm ama o kadar korktu ve stres yaptı ki (her zaman böyle ama bu sefer çok şiddetliydi) bir anda dışkıladı ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım hemen iğnesini yaptılar ensesine damla damlattılar. Eve geldim arka kısmını silmeye çalıştım ama her yerine bulaştığı için çıkmadı banyoya sokup yıkadım. O anın telaşıyla ensesindeki ilacı unuttum. İlaçta boşa gitti. Normalde piresiz sandığım kedimin sırtındanda yıkama sırasında ölü bir pire buldum.
Sorum şu başka pireler de olma riskine karşın kendim yapabileceğim bir önlem var mı?
Bir de iç parazit iğne şeklinde yapıldı ama bir veteriner aşıdan sonra yıkanmaz demişti- kedimi yıkamamın iç parazite zararı olur mu, etkiler mi?

4 CEVAP

Ayseenur10

Bizim kedimizde çok stres oluyor diye iç dış paraziti damla şeklinde alıp evde kendim uyguluyorum, sizde damla alırsanız 3 gün arayla uygulama yapabilirsiniz ayrıca strese girmez. Biberiye yağı kullanıyorlar ama şuan bit pire varsa ona etkisi ne olur bilmiyorum koruma amaçlı bu yağ daha çok.

Sulekaya111

İç parazitte bi sorun olmamıştır ama bence 2 hafta sonra yeniletin dış parazit aşısını veterinerinize danışın birde

Ayseenur10

Bayer markası

hayvansever_

Hangi marka alıyorsunuz?