Kısırlaştırdıktan Sonra Düzelir Mi?

Kuzucansu44

8 aylık dişi bir kedim var. Aşırı sinirli ve agresif. Kucak sevmez, sevilmeyi sevmez(sadece uykusu olduğu zaman sevdirir). Ama bu siniri artık bize çok zarar vermeye başladı. Kollarım, ellerim, bacaklarım her tarafımı çizdi. Bugün de yüzüme atladı ve kaşımı ve göz kenarlarımı çok derin şekilde çizdi. Kedim benim evimde yaşamıyor, annemlerde kalıyor. Annemler de buna daha fazla dayanamıyor. Yaklaşık 1 ay sonra filan kısırlaştırılacak. Kısırlaştırılınca kediler sakinleşiyor, agresiflikleri gidiyor diye duymuştum. Ama bazı kediler de bu olmayabiliyormuş. Sizce ameliyattan sonra sakinleşir mi?

2 CEVAP

Merzela

Kediniz 8 aylık olana kadar sizmi baktınız öncelikle çünkü 2 aylıktan daha fazla süre bakılan kediler başka eve geldiklerinde orayı benimsemeleri çoook zor olur buyuzden ısınmaz ve agresif davranabilir. Vede diğer yaşadığı yerde neler yaşadı buda önemli. Kısırlaştırılınca uysallaştıkları doğru. Ama kendilerinde kendine göre karekterleri var her kedi aynı olamaz benim kedimde sevdirmiyor. Sevmeye çalısırsın tırmalar yabancılara saldırıyor bile. Ama ona dokunmayan yılan bin yaşasın uzak durursan oda uzak durur. Size saldırmasını nedeni olmalı. Kediler öyle kapana sıkışmadıkca sınırları zorlanmadıkça insana zarar verebilecek hayvan değiller. Bu arada onların köpek olmadıklarını unutmamak lazım malesef kedilerle laubali olunmuyor. O isterse sevdirir istemezse sevdirmez.

Kuzucansu44

Kedim 2 aylıkken barınaktan aldım