Köpeğim Kuru Mama Yemek İstemiyor

mhtpyldz

Merhaba arkadaslar köpeğim 8 aylik disi jack russell önceden abim bakiyordu ama gecici sureligine ben sahiplendim ve geldiginden beri kuru mama yemeyi reddediyor ne yapabilirim herseyi denedim .Ve kuru mamaya alismak zorunda . yas mamayla karistirip verdim asamali olarak ama malesef ki ise yaramadi .Yedirmeye calistigim mama Profine , Cuma gunu acana yavru kopek mamasini deneyecegim son care . Bu arada sanki disleriyle kiramiyormus gibi agzina aliyor ve cikariyor hemen :(

3 CEVAP

eva0

Tadını beğenmemiş olabilir, benimde köpeğim kuru mama yeme taraftarı değil, yaş mamayla karıştırınca yiyor anca kuru bir şekilde verirsek 2 gün aç kalır yemedi mi yemez :D

Benim köpeğim de aldığımda ilk gün kuru mama yemeyi reddetti, konserve mamayla karıştırdım yine yemedi. Veterinerime danıştım suyla sütü karıştırıp verebileceğimi söyledi, denedim işe yaradı :) sütü tek başına verme, gaz yapıyormuş. Bİ dene istersen ;)

mhtpyldz

Cok tesekkurler arkadaslar :)