Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası?

kedytofita

1 yaşında kızımı kızgınlığı bitince kısırlaştıracağız yumurtalıkları ve rahmi alınacakve gaz anestezi ile uyutulacak. İşlem sonrası neler bekliyor bizi? Tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim

6 CEVAP

Drawhel

Bu süreç, biraz özen isteyen bir süreç olacak sizin için. Kediniz ameliyattan hemen sonra gelirse, anestezi etkisi ile kusabilir, etrafa yürürken çarpabilir, dışkısını eve yapabilir. Bunlardan sonra değinilecek konu ise; dikiş yerini yalamamasına özen gösterin, boğazlık takabilirler veya bandaj da sarabilirler öyle olursa zaten yalayamaz. Bir hafta kadar hoplamamasına, atlamamasına dikkat edin, dış dikişler de bir şey yok gibi gözüküp içeride ödem oluşabilir bu durumda tekrar açmak zorunda kalırlar. Eğer vet. Herhangi bir şey sarmaz veya boğazlık takmazsa, yalamaması için siz evde hijyenik bir bezi dikişli yerine sarabilirsiniz. Ameliyattan sonra fazla yemek yemez, şu içmez bunlar normal, bunlar sizi endişelendirmesin, tuvaletini yapıyor mu diye kontrol edin devamlı. Bunlar dışında ekstra aklıma gelen bir şey yok benim, geçmiş olsun şimdiden :)

filtre kısmına kısırlaştırma yazarsanız birçok konu ve yanıta ulaşabilirsiniz :)

Ozge00

Eklemek istiyorum, ayrıca ilk günler sivi şeyler vermelisiniz.

kedytofita

Çok teşekkür ederim. Ameliyattan sonra almalı mıyım yoksa 2 3 gün klinikte kalması daha mı doğru olur?

Ozge00

Alın. Stresli bir süreç zaten ve orda daha cok strese girer. Evde daha rahat olur bildiği tanıdığı ortam. Şimdiden geçmiş olsun

kedytofita

Teşekkürler