Popciğin Karni Neden Sisiyor ?

Hardikkabus

popcik 3,4 aylik disi yaklasik 1 bucuk aydir bizimle geldiginde olmayan gunden gune buyuyen bir gobegi var istahi normal fakat surekli uyuyor ve halsiz karnina dokundugumda cok hafifte olsa tepkiler veriyor, veterinere goturdum hamilelik belirtisi olmad igini 15 gun sonra tekrar gelmem gerektigini soyledi 15 gun gecmedigi icin gidemiyorum ic dis paraziti yapilmadi, parazitten kaynaklimi yoksa hamilelik belirtisimi anlamak icin ne yapmam gerekiyorKalın Yazı

6 CEVAP

Badems

3-4 aylik kedi kizginliga giremez daha yavru dolayisiyla hamile de olamaz. Muhtemelen parazit var ic parazitini yaptirmamissiniz zaten. 1.5 aydir sizde olan kedinin asilarini neden yaptirmadiniz ? Su an onun butun asilarini olmasi gerekiyordu sadece ic parazitinin degil. Bir an once yaptirmaya baslatin hayvan aci cekiyo.

ozgesahinn

İç parazit olabilir bende kedimi öyle buldum acele edin başka veterinere gösterin daha küçük

İç parazit aşısını acilen yaptırın, çok geç kalmışsınız. Ur da olabilir iyi bir veterinere götürmekte fayda var.

Nayeli

benim anlamadığım veteriner neden 15 gun sonra tekrar gel demiş? bu çok uzun bir süre??
veya belki de birşey yoktur kediler genelde karınlarına dokunulmasını sevmez.
gunden gune buyuyen bir gobegi var demişsin belki de seninki azcık obur ve göbekli olabilir mi? sürekli uyuyor olması normal bebiş o:) yavru kediler zamanın çoğunu uyuyarak geçirir. insan bebesi gibi düşün.
Hangi mamayı veriyorsun ve ne kadar veriyorsun?

kediaskim

hemen götür vete oarazit yada ur var kusmaya başlar bir süre sonra ben yaşadım serum felan taklmaları gereekiyor acil bir durum öyle hafife alınmaz !

ya bunlar nasıl veterinerler 3-4 aylık hayvanda ne hamilelik belirtisi olacak bunu neden anlatıyor anlamıyorum. Öncelikle parazit yönünden incelenmesi gerekir. daha sonra genel durumunun gidişine göre fip fiv testide yapılması gerekebilir. istanbul içindeyseniz kliniğimde yardımcı olmaya çalışırım detaylı bilgi için ise mesaj atabilirsiniz.