Kısırlaştırma Sonrası Kilo Kaybı.

Gece1667

Merhabalar erkek kedi sahibiyim. Kedim kısırlaştırma işlemi olmadan önce 4.300 kg civarıydı. Mart ayında kısırlaştırdım ve kısır mamaya geçtik. 6 aydır düzenli olarak vet. Kontrolü oluyor ama her gittiğimde kilo kaybetmiş şuanda 3.600 civarı veterinerimiz normal olduğunu söyledi ama ben en azından eski kilosuna döndürmek istiyorum. Mama markası proplan 10 kglık almıştım bitene kadar değiştirme şansım yok tavsiyelerinizi bekliyorum.

2 CEVAP

Drawhel

Kısır maması normal mamalara bakarak içindeki yağ oranı vs olarak daha düşük, kedinizin hormonları ise eskisi gibi olmadığı için kilo kaybı mutlaka olur. Eğer mamasını öğünlük veriyorsanız ,bunu yapmayın mama kabına koyun kendisi yesin o yüzden de kilo kaybedebilir.

AsenaCicek

Kısır mamaların kalorindegerleri düşük olduu icin kilo kaybının olması normal. Ben kısırlaştırma işlemi sonrasi veteriner kontrolünde 2-3 ay kadar kitten kullanmıştım ve kilosu şuan sabitlendi.