İki Yavrumuzu Da Kısırlaştıracağız

Merhabalar, biri dişi biri erkek olmak üzere birbirleriyle cok iyi anlaşan 5 aylık yavrularım var . Kaç aylıktan itibaren kısırlaştırmalıyım, aynı anda mı yaptırmalıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.

7 CEVAP

Siyammm

6-7 aylık olunca kısırlaştırın . Aynı anda kisirlasmalarinda bı sorun yok bi

Ozge00

Disiyi gelecek ay kisirlastirabilirsiniz bence. Ikisini ayni anda yaptırmazdim ben sanırım, bazen sorun olabiliyor. Biriyle ilgilenmek bile zor gelebilir, o yüzden sirayla daha iyi olabilir.

sforselin

Bir an önce kısırlaştırma için randevu alın derim.

Zeynepulku

Dışı kediniz kızgınlığa girmeden kisirlastirin. Kızgınlık dönemi çok zor olabiliyor. Erkek kediyi 8-10 aylıkken kısırlaştırabilirsiniz.

ikisinide 6 aydan itibaren kısırlaştırabilirsiniz ne kadar erken o kadar iyi

veganggx

4 aylıkken bile hamile kalan dişi kediler olduğu ve bu hamilelik onlar için çok riskli olduğu için dişiyi bir an önce kısırlaştırın. Bizim dişi 4.5 aylık ve kısırlaştırdık. Artık kısır olmayan tek erkek kaldı. Veteriner onun için normalde 1 yaş olmasını ya da en az 9-10 aylık olmasını bekleyin dedi. Ancak kızgınlığa şimdiden girmeye başladı gibi(4,5 aylık). Koku bırakması ve diğer belirtilere göre daha erkene çekilebilirmiş.(6-7 aylık)

Ezginx

4.5 aylik cok kucuk degilmi ya pek bilgim yok ama gelisimlerini engelliyor kisirlastirma diye biliyorum benim kedim erkek 1 yasina yeni girdi kac aydir bekliyoruz yeni kisirlastiricagiz