Kedim Ne Zamana Kadar Büyümeye Devam Edecek

eslemkaya

Merhaba, bir erkek kedinin ortalama kaçıncı aya kadar fiziksel gelişimi devam eder? Kedim 5 aylık daha fazla büyür mü

3 CEVAP

Firuzecik

Merhaba benim kedimin cinsi itibariyle nette 18 ay olunca tam olarak gelişimini tamamlar diyor. Yani 1 ya da 1.5 yaşına gelene kadar gelişimi devam ediyor :) erkek kedi olduğu için belki size iri gelmiştir şimdiden

Siyammm

Sizinki kedi yaşına göre çocuk sayılır büyür yani

sforselin

Bu yaş civarında biraz daha hızlı büyüdükleri için daha büyümeyecekmiş gibi hissetmeniz normal. Ama 1 yaşına kadar yavru kediliği devam ediyor, büyüyorlar. Yine de altı yedi aydan sonra büyük ölçüde tamamlanmış oluyor büyümesi.