Yetişkinliğe Geçiş

Drawhel

Kediler kaç aylık olduklarında, tam yetişkin konumuna geliyorlar? Yani 1 yaşında mı yoksa 8-9 aylıkken yetişkin bir kedi denilebiliyor mu? Bunlara ek olarak;
kaç aya kadar yavru kedi maması kullanılması gerek?

9 CEVAP

kubraturan

1 yaşında yetişkin oluyorlar diye biliyorum. 1 yaşından itibaren de yavru kedi maması bırakılıyor. 11 aylıkken yavaş yavaş geçiş yapılabilir

Siyammm

Yavru mamasini 1 yaşına kadar kullanmak gerek. 1 yaşında yetişkinliğe geçmiş oluyorlar genelde ama buda kediden kediye değişebilir insanlarda olduğu gibi

Drawhel

Anladım, ben 8 aylık olduğunda yetişkin maması almıştım, şu an tam 8 aylık. Yetişkin namazının bir zararı vs oluyor mu? Çünkü 15 kilo aldım ve yiyor mamayı herhangi bir sorunu yok şu anlık.

Siyammm

Zararı olmaz

Angelic

1 yaşını doldurduktan sonra yetişkin oluyorlar. Yavru kedi mamasındaki besin değerleri, yetişkin kedi mamasının besin değerlerine göre yüksek olduğundan ihtiyaç duydukları besini karşılayarak gelişimlerini sağlar. Fazla vermediğiniz sürece problem olmayacaktır fakat gelişimleri için gerekli olan mineralleri almazsa daha sonrasında sorun yaratabilir.

Drawhel

Namazı mı sbsnsjs mamasının*

Siyammm

Olurmu hiç sevap sevap :)

Drawhel

@Siyammm shsnsnsjns

Angelic

1 yaşını doldurduktan sonra yetişkin oluyorlar. Yavru kedi mamasındaki besin değerleri, yetişkin kedi mamasının besin değerlerine göre yüksek olduğundan ihtiyaç duydukları besini karşılayarak gelişimlerini sağlar. Fazla vermediğiniz sürece problem olmayacaktır fakat gelişimleri için gerekli olan mineralleri almazsa daha sonrasında sorun yaratabilir.