Kedimin Tek Gözü Parlamıyor

asistan44

Merhaba kedimin gözlerinden biri karanlıkta ya da ışıkta parlamıyor görmesinde bir sıkıntı yok ve göz bebekleri ışığa tepki veriyor, iki veteriner gezdim sadece vigamox damla verdiler 5 gündür kullanıyorum ama bi gelişme yok hala bilgisi olan yardımcı olabilir mi.

11 CEVAP

Merhaba, su an benım kedımde de benzer sorun var gormesı uyı ısık refleksı var hareketlı ama bır gundur tek gozu parşamıyor sankı parlayan gozde de bır matlık var bu nedır sız bır çözum buldunuz mu acaba akıntı yok

DoraFiko

Merhabalar benim kedimin sol gözündede 1aylıktan beri akma var bir sürü krem damla kullandık ama geçmedi. Bizimkide aynı böyle ışık vurunca biri parlıyor biri parlamıyor. Nedenini öğrenirseniz bana da yazın olur mu

Begocan

Merhaba sorunun neden kaynaklandığını öğrendiniz mi,benim kedimde de ayni durum söz konusu 3 gündür😕

Aysegzm

Ayrıca yemek çok çok az yiyor. İki gündür bir kez su içti.halsiz sürekli uyuyor. Kendine dokunmami istemiyor tedirginliği de var. Zorla su ilaç vb damla hiç bir şey yaptırmıyor. Allah yardımcımız olsun bakalım

Siyammm

Bu hayvanların gözlerinde ışığı yansıtma özelliği olan tapetum lucidum isimli ince bir katman bulunur. Gözün arkasındaki tapetum lucidum, hayvanların ışık yoğunluğunun düşük olduğu koşullarda daha iyi görmesini sağlar. Belki bir gözünde görme kaybı vardır.

Gelyahron

Her ilaç her kedide benzer etkileri göstermeyebiliyor. Gentagut ve terramicyn var ama bunları Veterinere sorarak kullanın

merhabalar, çok geçmiş olsun benim yavru kedimin de bize geldiğinde tek gözünde ağır bir enfeksiyon vardı, 10 gündür düzenli olarak göz damlası kullanıyoruz epey bir düzelme oldu ancak hala tek gözü kısık ve fotoğraflarda parlamıyor. görme kaybı yok, tepkileri iyi ancak dediğim gibi durumu. umarım siz de çözersiniz biz de. tekrar geçmiş olsun.

zera35

Aynu durum benim kedimde de var bir süre damla kullandık şuan iyi dendi ama sizin fotoğraftaki gibi tek gözü mat . Veterinerler bir sorun yok dedi fakat bu durum düzelir mi acaba net bir cevap almış değilim.

Aysegzm

@asistan44 kediniz ne durumda şuan ? Bir gelişme var mı acaba. İki gündür benim kiziminda gözü bulanık gibi sanki ve ışıkta bulanık olan göz parlıyor diğeri parlamiyor. Veterinere götüreceğim. Farklı birşey söylerse paylaşırım tekrar buradan

Mikasa

Bu sorunu olanlar nedenini öğrenebildi mi acaba, bir tedavisi var mı?

Benim küçük kedimdede aynı sorun oluyor 6 aylık genelde geceleri çok uykusuz kalınca veya çok fazla oynayınca hareketli olunca oluyor 1 haftaya geçmişti daha önce kendiliğinden genelde böyle olunca hep uyuyor