Sırf Bu Yüzden Evden Atılacak

Beyzanurtzlk

yavru bir aylık kedi sahiplendik kumuna işiyor ama her yere de işiyor her yere işenmedik halı parke koltuk kalmadı ne yapacağımızı şaşırdık uyuduğu yere bile işiyor erkek kedi olduğu için yapıyor diyorlar bunu yaşayan var mı? Nasıl çözdünüz acaba

8 CEVAP

Merzela

Yavru kediler bilemez böyle kıvrandığı anda kumuna koyun. Bizde zor alıştırdık ama hiç eve yapmadı böyle yeltenicek gibi olurken hemen kumuna götürdük böyle böyle alıştı. Vede veterinere bi gösterin belki hayvanın bi sıkıntısı vardır. Tutamıyodur.

sampiy15iktas

erkek olmasıyla bi alakası yok tabii ki minicik kedi tuvaleti nereden bilsin, yemeğini yedikten sonra siz götürüp kumun üstüne bırakın bi kaç seferde öğrenecektir zaten umarım kabı çok yüksek değildir

Gelyahron

Kediyi evden atmayın da, böyle durumlarla karşılaşırsanız Merzela'nın dediğine ilave olarak idrar yaptığı yerden bir parça kesip kumuna koyun. Sonra kediyi kuma götürüp koklatıp eşeletebilirsiniz. Bu yöntemde ise yarayabilir

Siyammm

Neden 1 aylık kedi sahiplendi iz onun daha anne sütü alması kardeşleriyle vakit geçirmesi gerekirdi.

Merzela

Birde kapalı kum kabıysa açın üst kısmını takmayın düşünün bizimki 2 aylıkken bilemiyordu. 1 aylık diyorsunuz 1 aylık kedileri daha anneleri popolarını yalayarak tuvaletlerini yaptırıyor. Eve kendi kendine işlemesi bile iyi yani :))

Beyzanurtzlk

Kumuna işiyor onda sorun yok bir anda kucağımıza işiyor yere işiyor yetişemiyoruz bile veterinere götürdük bir şeyi yok dedi kopmak da istemiyoruz ne yapacağımızı şaşırdık

FridaDora

Çok küçük bir süre idare etmeniz gerek. Muhtemelen kasları gelişmedi yeterince, annesiyle olması ve bu konularda bakımı eğitimi alması gereken zamanda sahiplenmişsiniz. Ben kedimi 36 günlükken annesi attığı için aldım 3 aya kadar kak çiş konusunda uğraştırıyor. 2. ayla beraber herşeyi öğrenip yavaş yavaş bilinçlenecektir. Sabırla ve şefkatle yaklaşarak, yavru kedi bakımı hakkında araştırma yapın. Veterinerlerin oluşturduğu videolar var youtubeta, Google a bakarsanız bir çok farklı kaynaktan destek alabilirsiniz. Sokakta annesiz yaşayamaz, eğer atarsanız sonrasında vicdanınız rahat etmeyecektir. Temennim sakin ve sabırla bu günleri atlatıp ileride bugünleri gülerek, kendiniz ve kendinizle gurur duyarak anmanız. Güzel haberlerinizi duymak dileğiyle...

sforselin

Çok küçük daha. Henüz tuvaletini tutmayı öğrenememiş. Ama birkaç haftaya düzelir bence. Tuvaletini genelde vakit geçirdiği yere yakın tutun.