Ve İşte O An... Antalya Manavgat

FridaDora

Anket

Gelsin daha iyi...
(7 oy)
Kalsın daha iyi...
(9 oy)
Toplam (16 oy)

Arkadaşlar merhaba...
Biraz üzgün ve endişeli olarak soruyorum bu soruyu.
Ay sonu Antalya Manavgata iş için birkaç aylığına gideceğim.
Kedimi (ayın 29unda 5 aylık olacak) götürüp götürmemek konusunda acayip ikilemdeyim.

  • bahsettiğim Bölgede yaşayan yada bilgisi olan varsa kediler konusunda uzman veteriner var mı?

  • Çok uzun saatler çalışacağım ve gelirse eğer, kedim yaşayacağım evde (odamda) (ortak ev olacak) gün boyu kapalı kalacak. Bunu pek yaşatmak istemiyorum.

  • Kalırsa annem bakımını üstlenecek, onunla arası çok iyi ama benim kadar dikkatli ilgilenemeyecek ve başına bir iş gelir, hastalanırsa anlamaz, tuvaletini düzgün (gözü çok iyi görmez) temizleyemez vs diye çok tedirginim.

  • Bırakabileceğim ve güveneceğim başka biri asla yok.Kardeşim arada bir gelip veterinerlik durumlar için yardımcı olabilecek.

  • benimle gelirse, Eylül sonu aşılar ve Ekim ayında kısırlaştırma planlarımız var. Eğer kızgınlığa girerse (peluş ayısıyla çiftleşme hareketleri yapıyor arada) orada bildiğim tanıdığım veteriner yok.

  • aslında Annemle arası çok iyi. Ama kedim bana birazcık düşkün ve ben ona çok aşığım. Birkaç gün evde olmadığımda eve gelince sevinçten coşar, sarılıp oynar grrlar... düşündükçe ağlayasım geliyor. Bugün gün boyu kucağıma alıp alıp sarıldım.

LÜTFEN BANA AKIL VERİN BEN NE YAPACAĞIM :(

5 CEVAP

Anonymus552223

Bence birakin anneniz sizi buyutmus kediye de bakar bence:) yasadigi stres buyuk olacak degisiklik durumunda. Stres de cogu hastalngi tetikliyor

Gelyahron

Uzun saatler çalışacaksınız ve haliyle yorgun olacaksınız. Ortak ev kullanımı kedi için stres yapabilir. Yokluğunuzda birkaç gün gözleri sizi arar ama kalmasi daha iyi olacaktır

yusufsaygin2

Çağla ablanın dediği gibi "anneniz sizi bile büyütmüş, kediye de bakabilir" kalması daha iyi olur, değişikliği sevmezler..

Mehmetkr

Mustafa Koç diye bir veteriner var Side tarafında bırakın Manavgati Akdeniz bölgesinin kesinlikle en iyilerinden kendisi. Baya da pahalı bir yer onu da belirtiyim.
Sorunun güncel olmadığının farkındayım Antalya çevresindekilerin haberi olsun diye yazdım

FridaDora

Up...