İdrar Yolu İltihabı

Milovat

Kedinizin idrar yolu iltihabı olduğunu nasıl anlarsınız?

8 CEVAP

Gelyahron

İltihap olabilir, şeker de olabilir. Numune alıp Veterinere götürme imkanınız varsa götürün derim her ihtimale karşı

limis

Kedinin huyuna göre değişir benimki de bağırmıyordu keyfi de yerindeydi. Ne kadar yaptığını kontrol edin sürekli. Azalma görürseniz veterinere gitmeniz lazım yoksa ilerler.

Gelyahron

Numuneyi mesanesine baskı yaparak pet bardağın içine alabilirsiniz

Milovat

@gelyahron çok teşekkür ederim. @limis size de teşekkür ederim.

Baharpuffy

Benim kedim oldu çok bağırdı çok kötüydü sürekli tuvalete gidiyordu damla damla çiş yapıyodu en sonunda kumuna değilde etrafa yapmaya başladı damla damla ve kaka yapar gibi poposunu kaldırıp yapıyodu öyle anladım ve vet e gittik.

Milovat

Enfeksiyon belirtilerinden hiçbiri yok, idrarını yaparken bağırmıyor, ağlamıyor ya da huzursuz değil. Sık sık tuvalete de çıkmıyor ama bugün kumundan çıkarken rast gele elime aldım arada kontrol ediyorum ishalden sonra kendini tam temizleme yordu çünkü fark ettim ki idrarı biraz kıvam olarak yoğun gibi tüylerine yapışan kısımlarında gördüklerim yani bu bir enfeksiyon ya da iltihap mıdır?

Milovat

Temizlemiyordu**

Milovat

Numune nasıl alabilirim kumundaki idrarın iş görebileceğini sanmıyorum...