Agrasiflik

burtex

merhaba arkadaşlar kedim mayıs bu aralar çok fazla agresif ısırmalarına alışmıştım ama iki gündür bana azdırıp çektiriyor resmen hiç bir sebep yokken koluma atlayıp yapıştı ve ısırdı yine akşam ayak bileğimi yırttı sabah elimin üzerini tırnakladı az önce ise dokundum ve burnumun üzerine çizik attı çok kızdım ona şuan kızdığım için de kendime kızıyorum yani niye böyle bir şey yapıyo anlamıyorum mayıs yaklaşık 7 yada 8 ayık şuan evin içinde benle göz göze geldiğinden koltukların arkasına saklanıyo ortaya gelmiyo

3 CEVAP

Nayeli

Kızgınlık dönemine girmiş olabilir mi acaba

fatmatina

Kızgınlık,ortamdaki bir değişiklik,başka birinin tehdit algılanması,sizin ruh durumunuz vs vs gibi uzatılabilir bu liste ve buda genelde stres oluşturur sebebi öyle olabilir kedinizi daha fazla gözlemleyin bende öyle bir sinirlilik yaşamıştım sizinki kadar şiddetli değildi ancak tripliydi ve zamanla geçti sevdiğinizi onu sıkmadan germeden hissettirin.

burtex

haklı olabilirsiniz mayıs 7 8 aylık olması gerekiyo tam doğum tarihini bilmediğimiz için varsayım yapıyoruz işin ilginç tarafı bazı günler çok saldırgan bazı günler aşırı uysal mesela dün gece karnımın üzerinde uyudu hiç tırnaklamadı sevmeye çalışınca patisiyle elimi itti ki o hep yapar bunu anlayamadım bir türlü