Kedim Tuvaletini Yatağa Yapıyor.

Eml74

1 yaşından büyük kedim 2 haftadır tuvaletini yatağıma yapmaya başladı. Çişini kaba yapıyor ama kakasını oraya yapmıyor. Çitle yaşam alanını biraz kısıtladık tekrar alışsın diye bu seferde yere yapmaya başladı. Her zaman yapmıyor. O nedenle arada bir neden yaptığını çözemedim. Yardımcı olan olursa çok sevinirim.

2 CEVAP

FridaDora

Rutini dışında hareket edince sağlık sorunu olma ihtimali yüksek. Kakasını kontrol edin rengi kokusu nasıl paraziti mevcut mu vs gibi. Veterinerinize danışmanızda fayda var.

sforselin

Sağlık sorunları dışında bir şeye tepki olarak da yaparlarmış. İki hafta öncesinde evde bir değişiklik olduysa, rutini bozulduysa ondan kaynaklanıyor olabilir.