Köpeğimi Suya Alıştırma

Paamuukk

3 yaşında golden retriever kızım banyo yaptırıyoruz ama sonlara doğru huzursuz oluyor (yaptıktan sonra da ) nasıl alıştırabilirim 1,5 yaşından beri bende yetiştirilmesinden kaynaklı mıdır

2 CEVAP

zibityus

banyo yaptırırken köpeği istismara maruz bırakmak zorunda kaldığımız için huzursuzlanması çok doğal. eğer her gün düzenli tarayıp, 2 veya 3 ayda bir de kuru şampuan ile temizlerseniz. senede bir yıkamanız yeterli olur. en fazla senede 3 kere yıkamalısınız. böylece köpek dostumun da huysuzlanacağını düşünmüyorum, yine de siz yıkamaya geçmeden önce yavaş yavaş sakin sakin ilerleyin, banyoya girin çıkın tekrar girin tekrar çıkın tekrarlayın bunu oturun kalkın yani içeride hareket edin dışarı çıkın, yıkayacağınız yere girin sonra çıkın beraber, suyu açın su açıkken bunları tekrarlayın. hiç acele etmeyin ama.

Oguzkoseo

Benimki suya, denize, yıkanmaya bayılıyor. Yetiştirilmeyle alakalı olabilir.