Alman Çoban Köpeği Beslenmesi

Brkplt19

Merabalar yakında 3 aylık bir alman çoban köpeği sahipleneceğim. Evim bahçeli bahçede beslemeyi düşünüyorum. Ancak çalıştığım için beslenme düzenini nasıl ayarlamalıyım şüpheye düştüm. Marka olarak orijen ve acana önerildi,ancak günlük maması nasıl vermeliyim öğlen yemeğini sabahtan koysam sorun olur mu çünkü evde besleyecek kimse yok. Bunun dışındaki tüm tavsiyelerinize de açığım

8 CEVAP

Whitedog

merhabalar, umarım köpek arkadaşla hayatınız çok keyifli geçer. acana ve orijen çok iyi seçimler evet, zaten aynı firmadan olduğu için birbirine yakın markalar. yavru köpeklerin tuvalet alışkanlığı kazandırma sürecinde her gün (uyku saati hariç) üç saatte bir dışarı çıkması gerekiyor. yetişkin olduğu zaman da üç kere çıkması gerekecek. öğlen yiyeceği yemeği sabahtan bırakırsanız köpek onu bulduğu zaman yer, veya gelip gidip yer ve bu onun için hiç iyi değil. açık büfe beslenme avlanma iç güdüsünü köreltir, köpeğin köpekliğini elinden alır, ayrıca obezitenin kapılarını aralayabilir :( siz evde olamayacaksanız gelip tuvalet ihtiyacını giderecek, mamasını verecek biriyle anlaşabilirseniz süper olur. köpek oteli konusunda da şehirden şehire değişiyor köpek otellerinin çeşitliliği ama şehrinizde temiz, güvenilir, kendi boyutundaki köpek arkadaşlarla sosyalleştirecek köpek otellerini bulmaya çalışabilirsiniz. her köpek oteli kötü değildir, araştırdıktan sonra gidip ziyaret edip ona göre kararınızı verebilirsiniz. iyi günler:)

cen0cen0

Sorun olmaz ben de Akita besliyorum. Çoğu zaman evde oluyorum ama olmazsam farklı yerlere koyuyorum mamasını döndüğümde yemiş oluyor. Benimki sadece 1 gün öyle :D bir de yavruysa zaten mamayı gidip gelip yiyecektir hemen bir öğünü bitiremez o yüzden sorun olmaz...

Brkplt19

Bir de tatile falan gittiğinizde köpek için nasıl bir çözüm buluyorsunuz köpek oteline mi bırakıyosunuz

cen0cen0

Ben yanımda götürüyorum ayrılamıyoruz :D köpek otelleri hakkında pek iyi duyumlar almadım maalesef :/ güvendiğiniz bir tanıdığınız varsa ona bırakabilirsiniz pek bir bilgim yok o konuda..

Zeynepulku

Yavruya bir günde yemesi gereken manayı önüne koyun o az az sık sık yer. Siz eve geldiğinizde mama bitmiş ise biraz daha koyun.

Brkplt19

Cevaplarınız için teşekkürler, bakacak tanıdığımız olmadığı için mecbur günlük mamasını bırakacağım artık önüne. Bir de belki ilerleyen vakitlerde olur ama hazır mama dışında kemik, et yumurta vs veriyor musunuz köpeklere hazır mamanın yanında bişeyler vermek gerekir mi ya da zararlı mıdır. Son soru olarak da kulubesini kendim yaptım şimdi onun için biraz büyük bi sıkıntı olur mu acaba

Hakanynce

900 gr mama ve 1 lt su zaten yaklaşık 18 saatlik bir öğün bunu her gün vermeniz yeterli bahçede bağlı bırakıyorsanız fazla efor sarfedemez ve acıkmaz buda bir etken ancak 18 saat 900gr cok yeterli oluyor

Kesten

Mamayı önünde bırakmak hiç sağlıklı bir çözüm değil. Bir de köpekleri yalnız bırakmak gibi kötü bir huyumuz var. Hele yavru bir köpekse söz konusu 8 saat falan yalnız kalmak onun için işkence olacaktır.