Kedimin Kisirlastirma Sorunu Acillllll Acilllll

ilknrdaisy

Kedim 1 yasinda ve erkek 1 ay önce kisirlastirdik.. kisirlasmadan onceki davranislarina devam ediyor.. Her yere cisini yapiyor. Ve anlamadigim diger kedilerde var mi diye sormak istedigim bir sorun var Kedim battaniyeleri emiyor ve cok afedersiniz bunu yaparken cinsel organini disari cikariyor.. Bu da bize acaba kisirlasmadi mi diye suphelendiryor. Lutfen yardim kisirlasmama ihtimali var midir

6 CEVAP

Badems

Ya siz su "dinen uygun degil kisirlastirmak" gibi sacma salak yorumu yapan kisi miydiniz ? Ona gore muamele yapicam da. Kisirlastirilmayan kedi aci ceker, sanirsam dort dortluk mukemmel bir muslumansiniz insanlari hayvanlar uzerinden vurmaya baslamissiniz. Gecin su aptalca konulari artik. Sahiplendigi hayvani seven, sagligini isteyen her "insan" onun icin ne gerekiyorsa onu yapar. Keyfi kisirlastirdi evet aklina esti ay dur ben kediyi kisirlastiriyim dedi ve hayvana narkoz verdirip ameliyat ettirdi. Zeka kupuyuz adeta fiskiriyor resmen durduramiyoruz.

ilknrdaisy

Kusura bakmayın ama ben kedimi buldugumda 15 günlüktu evlat bildim can bildim bugune kadar onun icin herşeyin en iyisini aldim en iyisini yaptim. Yaşım 18 bu yil üniversiteye basladim evde tek basima yasamiyorim ailemle yaşıyorum. Kendi evimde olsam her yere isesin hic sıkılmadan bikmadan her gun temizlerim. Annem yasli ve ben uzakta oldugum icin o temizliyor cisini. Çözüm arama sebebimde bu yüzden bu cis olayina başladıktan 5 ay sonra kisirlastirdim onu her çözümü aradim ve en son veteriner tavsiyesine uyarak yaptim bu islemi. Sonucta evde yasayan ve hic bir zaman ciftlesmeyecek bir hayvanı bu durtulerle yasatmanin yanlis oldugunu dusunuyorum. Kediniz ne guzel bu davranislarda bulunmuyormus bunun icin sukretmelisiniz bence. Her gun kedisini evde tutmak icin dualar eden lutfen bugun cisini yapmasinda annem yorulmasin diye dusunen ve kedisini cani evladi gibi goren biri icin "keyfi" yorumunu yapmadan once bir daha düşünün bence.

İşediği ve koku bıraktığı yerleri eşyaları çok iyi temizlemek gerekir. Özellikle halı veya yüzeyleri özel spreylerle berteraf etmek gerekir. Kısırlaştırılmıştır diye tahmin ediyorum. Bazen siklus başladığı için hormonlar maksimal seviyede olduğundan kısırlaştırılsa bile sanki aktifmiş gibi hareketlerini sürdürür ama çok uzun sürmez yavaş yavaş sakinleşir bu süreçtede ona karşı çok aşırı tepkiler göstermemek ve tekrar söylüyorum koku bıraktığı yerleri eşyaları çok iyi bir şekilde temizlemek gerekir.

ilknrdaisy

Kedim için bu kadar çaba gosterirken kısırlaştırma ücretini bile ogrenci halimle tek tek biriktirirken boyle yorumlar gormek beni gercekten uzuyor. Cok doğru soylemissiniz...Ben ailemle aramizda ortak cozum ararken insanlarin RAHATINIZ ICIN demesi...

Badems

Ya cevap vermeyin allah askina beni dinden imandan cikartiyo boyleleri. Resmen burda vakit harcamak icin, insanlarin sinirini ziplatmak icin varlar. Kisirlastirmakla her akli dogru calisan insanin yaptigini, dogru olani yapmissiniz. Cisini yaptigi yere bir daha yapmamasi icin amonyak ya da sirkeyle iyice silin. Azalarak bitecektir bu huyu zamanla, arada bi hormonlari tavan yapar ama sevginiz ustesinden gelir.

BETS

kedileri kısırlaştırmak bazen kızgınlığa girmesini engellemez yavru istemediğiniz için mi yoksa kedinizden rahatsız olduğunuz için mi kısırlaştırdınız buna iyi karar vermeniz lazım..yavru istememenizi anlarım ancak bu davranışlarından rahatsız olup kendi rahatınız için kısırlaştırdıysanız çok bencilce davranmış olursunuz..ayrıca kısırlaştırılmamış erkek kedim var ve saydıklarınızın hiç birini yapmıyo..kedinizin karakterini onu kısırlaştırarak değiştiremezsiniz