Yavru Kedim İçin İki Mama Arasında Kaldım

Anket

Felicia Düşük Tahıllı Tavuklu
(10 oy)
Felicia Düşük Tahıllı Kuzu Etli
(16 oy)
Golosi Tavuklu
(9 oy)
Toplam (35 oy)

Merhaba. 9-10 aylık bir anne ve 1 aylık 2 yavru kedi sahiplendim. Sahiplendikten sonra yakınımdaki petshoptan felicia tavuklu yavru kedi maması aldım(açık 2 kilogram). Elimdeki mama bitmek üzere ve şuan üç mama arasında gelip gitmekteyim. Birincisi Felicia 12 kg düşük tahıllı tavuklu yavru kedi maması, ikincisi Felicia 12 kg düşük tahıllı kuzu etli yavru kedi maması, üçüncüsü ise golosi 20 kg tavuklu yavru kedi maması(normal düzeyde tahıllı sanırım). Anne kedimiz şuan felicia tavukluyu severek yiyor, kedi seti aldığım ve veterinerde gerekli aksiyonları sağladığımız için öğrenci olduğumdan dolayı ilk olarak bu üç mamadan bir tercih yapmak istiyorum. Sonrasında köpeğimizde kullandığım marka olan N&D marka mama alacağım. Farklı marka tavsiyelerine de açığım, şimdiden çok teşekkür ederim.

15 CEVAP

havva00

İçerik

Kurutulmuş Balıketi Somon Min. 10
Ton Min. 10
Kurutulmuş Tavuk Eti
Pirinç
Mısır
Tavuk Yağı
Dijest
Kurutulmuş Pancar Posası
Balık Yağı
Bitkisel Yağ
Mısır Glüteni
Tüm Kurutulmuş Yumurtalar
Sodyum Klorür
Potasyum Klorür
Dl-Metiyonin 3000 Mg/kg
Kolin Klorür
2200 Mg/kg
Kurutulmuş Bira Mayası
Taurin
Çinko Oksit Zn 60 Mg/kg
Çinko Sülfat Mono Hidrat
Manganez Sülfat Mono Hidrat Mn 50 Mg/kg
Demir Sülfat Mono Hidrat Fe 20 Mg/kg
Demir Karbonat Mono Hidrat Fe 20 Mg/kg
Bakır Sülfat Penta Hidrat Cu 16 Mg/kg
Kalsiyum İyodür Anhidrit I 1,5 Mg/kg
Kobalt Karbonat Baz Mono Hidrat Co 0,25 Mg/kg
Sodyum Selenit Se 0,1 Mg/kg
Vitaminler. A Vitamini: 16000 Iu; D3 Vitamini: 1600 Iu; E Vitamini Alfa-Tokoferol 91: 160 Mg.
İçinde gerçek et varmış ama yeterli değil.Ama dediğim gibi mısır var.

ecexty

Kediler tavuğu daha çok sever diye biliyorum, hem sağlıklı hemde kolay yenilmesi için tavuklu olanı öneririm.

Ceren_pars

Ben kedime felicia tavuklu kullanıyorum en başından beri ve çok memnunum. Taurin oranı yüksek ve bu da kediler için önemli

havva00

Felicia performans olarak iyi ama içinde gerçek et yok.golosi daha iyi

havva00

içerik olarak

Oguzkoseo

Tavuğa alerjisi yoksa Felicia Tavuklu derim

Anne kedi severek yiyor tavuklu felicia'yı. Henüz bir mama almadım açık paket 5-6 gün daha yetecek kadar var. Yalnız bir sorun var ki anne kedi halinin üzerine yumak yumak tüy bırakıyor elimle kazıyarak çıkarıyorum. Yetiskinlige adım attığı için ve mevsim değişikliğinden olduğunu düşünsem de tavuklu mamaların daha fazla tüy döktüğünü okudum. Matisse'yi de düşünüyorum ciddi olarak, ona yorumunuz olur mu?

ekin141

ben felicianın kuzu etlisini kullandım kedim için tüylerini çok güzel gösteriyordu ayrıca tadını da sevdi sadece çok küçük olduğu için yemekte zorlanabilir yavru kediniz

Gelyahron

Felicia iyidir. Her nekadar içeriği ithal olsa da yerli üretim bir mama

havva00

Matissede ahım şahım bir mama değil içerik olarak.Onun da içinde gerçek et yok ve mısır var.mısıe olmaza et,tavuk vb. ile destekleyecekseniz alın derdim.

Bademisko

Felicia bilmiyorum kullanmadım fakat Golosi %16 et oranı olması daha iyi çünkü içerikte et orani yüksek olanlari tercih etmek gerekir çünkü hayvanlarımiz etçil, tahıl içeren mamalar ileriye dönük sorunlar yaratir, özellikle ufak kediler gelişim dönemlerini iyi tamamlamaları gereklidir,umarım yardimci olmusumdur????

Urdufdug

Bence kuzu etli daha iyi bu arada lütfen evcil hayvanların katıldığı yarışta beni beğenirmisiniz lütfen desteğinize ihtiyacım var lütfen

Boldi

Bence kuzu etli daha fazla güzel bu arada lütfen evcil hayvanların katıldığı yarışta beni beğenirmisiniz lütfen desteğinize ihtiyacım var lütfen

Diloss38

Felicia tavukluya devam etmeni öneririm. Başka bir mama tavsiyesine gelincede ben kedilerin için proplan kitten ve royal canin kitten kullanıyorum. Protein bakımından yüksek olduğu için. Bunlari tavsiye ederim mama değiştirmeyi düşündüğünde

emre3674

felicia da gerçek et yok et unu kullanılmış ne kdar sağlıklı tartışılır goloside gerçek et var oranı çok kötü değil denenebilir bende merak ediyorum golosiyi deneyeceğim en kısa zamanda