Kısır Olmayan Kedilerime Kısır Maması Alsam Yerler Mi ?

Ugur01tr

Kısır olmayan kedi kısır maması yer mi? 10 kiloluk mamayı boşuna almak istemiyorum. 6 kedim var. Anne kediyi kısırlaştırır isem diğerleri de kısır mamadan yerler mi? Çünkü diğerlerini de yavaş yavaş kısırlaşmayı düşünüyorum. Eğer normal 10 kiloluk alırsam bu sefer anne kedi kısırlaşınca bu mamadan yiyip kilo almasını istemiyorum. Bilen yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

7 CEVAP

diabloo236

yiyeceklerini düşünüyorum fakat kısır kedi mamasının içinde kilo almamasını sağlayacak şekilde besin değerleri var kısır olmayanları karşılar mı bilemedim

zeynepakar47

diğerlerini de 1-2 ay içinde kısırlaştıracaksanız ve büyüklerse (en az 4-5 aylık) vermeye başlayabilirsiniz

Blychee

Benim de 6 kedim var. Kizlarımı kisirlastirdim, onlar da normal mama yiyor. Ve kilo almaya başladılar:( mamalarini ayrı veremeyeceğim için maalesef aynı kullaniyorum umarım çok kilo almazlar, cinsleri de küçük biraz yana doğru şişmeye başladılar :D sizinkinin tam tersi bende ki sorun:D

sforselin

Yavrularsa gerektiği kadar beslenemeyebilirler bence kısır mamasıyla. Anne kediyi sık sık oynatarak kilosunu korumasını sağlayabilirsiniz. Biraz daha büyüdüklerinde kullanmaya başlarsınız. Hem kısırlaştırma sonrası her kedi kilo almıyor, kilo alma eğiliminde oluyor. Yediği miktarı da kontrol altında tutmaya çalışırsanız sorun yaşamazsınız bence.
Size 6 kediyle kolaylıklar diliyorum.

ozleeemklllc

kilo almazlar alması gereken şeyler farklı o kadar kediyi hasta etme bence ilerde gösterir zaten 3kilo 3 kilo alabilirsin bence hem kısır hem normal

Ugur01tr

Sabah saat 4 sularında yazdığım için cümle düşüklükleri olmuş anlayışınız bırakıyorum malum metin düzeltilmiyor burada =)

Ugur01tr

Herkese cevap için teşekkür ederim. Yine gece yazıyorum:d öncelikle kediler yavru ama 3 aylık falanlar cinslerinden dolayı şişik duruyorlar ama minikler. Anladığım kadarıyla kısır mama çok küçük olmadıktan sonra kısır olmayan kedi de yiyebilir. Peki teşekkür ederim hepinize. Olmazsa 5kg kısır 5 kg normal alırım. Bu arada n&d kullanıyorum 3 aya taksite böldürdüm araba borcu gibi mama ödüyorum:d sahiplendirmeye kiyamadigim icin suan durum böyle ama onlara değer napalm sağlıklı olsunlarda o_O mesajlar için elleriniz dert gormesin herkese tesekkur ederim. Yayında ve yapimda emegi geçen herkese ekip arkadaslarima.. Diyip güzel kapatmak isterdim neyse herkese bol patili günler:dd