Kedime Anestezi Yapıldı Dış Parazit Yapmalımıyım

Sakarsena

Annem bana sorun yaratıyor kedim anesteziyle traş oldu. Dış parazit yapmam için zorluyor. Yapmalımıyım? Ona zarar verirmi

7 CEVAP

dollfacepersian

Tıraş çok zararlı aslında. Benimde iran kedim var. Bir kere tıraş ettirdim zararlarını bilmeden önce. Ondan sonra kesinlikle ettirmem. Ayrıca bunun için anestezi alması da gereksiz ve sağlıksız. Irksal olarak anestezi konusunda çok sorun yaşayan hayvanlar zaten. Benim veteriner anestesiz tıraş yapmıştı. Kısırlaştırma ameliyatında bile normal kedi anestezisi yapmadı. Düşük dozda uyuşturuldu birde ameliyat olacak yere lokal anestezi uygulandı. Çünkü anestezi yüzünden 2-3 gün uyuyan hatta uyanamayan iran kedileri varmış. Birde benimki Doll Face persian yani burnu aşırı basık değil. Buna rağmen normal kedi anestezisi yapmadı veterinerim
Ameliyat çok iyi geçti ve biter bitmez gözünü açtı yavrum sayesinde. Sizde kısırlaştırma yapacaksanız bu şekilde yapmasını isteyin bence

patisu35

yani ne kadar doğru ama şöyle duymuştum hayvan piresi insana bulaşmazmış yani ölürmüş diye duydum ondan bence korkulcak bişey yok bu dış parazit falan ilaçlar sonuçta kana karısıyo ve sonra karaciğeri yoruyo diye duydum bence yapma vetin dediğini yap insanlara geçmiyor diye biliyorum

patisu35

mesela bende daha hala kedime yapmadım dış parazit vet yapmamı söyledi

Sakarsena

Zaten bilinci yerinde değil bünyesini yormak istemiyorum ama annem çok titiz davranıyor

patisu35

zaten anestezi yemiş hani biz insan halimzle bile ne kadar zorlanıyoruz bence hiç yorma kediciği zaten pirelerin bir zararı yok yani size yok vücudundan sıçrar evde gezinir yarın öbür gün de kedinin tüyleri cıkınca üstüne geri zıplar o yüzden evdeki koltuk altlarını köşeleri süpür bence

Sakarsena

Yorumu sesli okumam hiç iyi olmadı

ozgesahinn

Bence bikaç gün kendine gelmesini bekleyin kedilerin vücut sıcaklığı bizden daha fazla o yüzden evde kedi varken piresi insana geçmez diyorlar bikaç günde idare edilebilir bir durum sadece evi her gün temizle sen bikaç gün yaptırana kadar annende kızmasın o da haklı iki hafta pire yavruları kalıyor evde eşyalarda :)