Kedimin Tüylerinde Kepek Var

minikpati

Merhaba arkadaşlar benim 2 yaşında british blue point bir kedim var. Kedim çok fazla tüy döküyor biraz önce tararken sırtında küçük beyaz kepekler farkettim ne yapabilirim geçmesi için mama olarak nd somonlu kısırlaştırılmış mama kullanıyorum neden kaynaklı olabilir sizce yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

5 CEVAP

Gelyahron

Royal OMEGA ve Solgar var ama bunları kullanacaksanız somonlu mama vermeyin. Ve balık yağını da kullanacaksanız alıştıra alıştıra verin. Yani düşük dozdan normal kapsüle doğru

Gelyahron

Balık yağı takviyesi ve karaciğer detoksu

Firuzecik

Bi ara benim kızda da oldu. Hatta kulaklarını aşırı kaşıyıp kızartıyordu. O hafta farklı olarak bir markanın çubuk ödüllerinden veriyordum. Vermeyi kesince tamamen geçti. Deneme amaçlı bir süre sonra tekrar verdim aynı belirtiler çıktı. Yani farklı olarak yediği ödül maması ya da yeni başladığınız bir besin varsa ona alerji olarak ortaya çıkmış olabilir. Tabii kesin olarak bilemiyorum.

Bademisko

Biz nd kullanimindan sonra yaşadık bu durumu .veterinerimiz bademin fazla,proteine ihtiyacı olmadığı için bu durumu yasadigini söyledi açıkçası üzüldüm çünkü nd kaliteli bir mama,biz proplan derma 1 senedir kullaniyoruz ama tek başına yeterli değil kaliteli yas mama vermek gerekir haftada 1 veya 2 defa ,biz hem tüy dökümü hemde kepek.sorununu 2 haftada çözdük. Ama nd familyasi olmak isterdim ama.olmayinca olmuyor ????

minikpati

Önerebileceğiniz bir balık yağı var mı peki