Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedi tırnak makası ve diş fırçası

harikayanadur
harikayanadur

105747


kedimin tırnakları kesmeye, dişini fırçalamaya kaçıncı ayda başlamam lazım?

8 Cevap

vethekmehmetkoc
vethekmehmetkoc

9304


Tırnak kesimi ciddi bir iştir. dışarıya çıkan kedilerde çok fazla önermiyoruz evde bakılıyorsa eğer bir klinikde hekim tarafından gösterilmesi daha doğru olacaktır burdan mesaj ile tarif ederim ama yanlış bir uygulama yaparsın. diş fırçalamaya gelince de kuru mama veriyorsan eğer diş fırçalamana gerek yok kuru mamalar ağız ve diş sağlığını çokca güzel korumaktadır.

dilalya
dilalya

311


benim kedim tırnak kesimi ve diş fırçalamaya izin vermiyor. bence tırmalama tahtası ve kuru mama yeterli ikisi için.

Badems
Badems

12123


Şu an tırnaklarını siz kesemezsiniz, yeni sahiplenmediniz mi ? Veterinerde birkaç kere kestirip iyice öğrenip siz kesebilirsiniz ancak. Pembe kısmının kesilmesi demek kanama olması demek. Durdurulamayan durumlar bile olabiliyor. Diş fırçasıyla gereksiz bence hiç kullanmadım zaten kaliteli mamalar tartar oluşumunu önleyip diş sağlığını koruyor.

harikayanadur
harikayanadur

105747


yok ben kesemem zaten ilk tabi ki veterinere götüreceğim ancak sonrasında ben yapmalıyım. diş fırçalamaya ne zaman başlamam lazım. buarada sürekli kuru mama ama arada farklı öğünler veriyorum. birde diş macunu için belirli bir markayı öneriyor musunuz?

Badems
Badems

12123


Yazmıştım ama ters anlaşıldı galiba. Ben dişlerini fırçalamıyorum ki diş macunu önereyim, kaliteli mama kulladığım için gerek görmüyorum.

harikayanadur
harikayanadur

105747


yok ben mehmet bey e sormuştum zaten siz üzerinize alındınız galiba

patkam
patkam

115790


eğer tırnaklarını gerçekten kesmek istiyorsanız önce veterinere götürün veterinerden iyicene öğrendikten sonra siz kesmeye başlayabilirsiniz diş fırçalamaktada bende kedilerimin dişlerini fırçalamıyorum:)

dollfacepersian
dollfacepersian

123853


https://kedilibirhayat.com/tag/kediler-icin-agiz-ve-dis-bakimi-urunleri/ Kedili bir hayat blog sahibinin araştırmasına göre Türkiye de şuan doğal yollarla korunan ve gerçekten sağlıklı kediler için ağız bakım ürünü yok. Fakat ağız ve diş sağlığı kediler için çok önem taşıyan bir konu. Tırnak makasına gelince ben de evde kesmeye başlayacağım ve bende ürün konusunda kararsızım

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
354 Görüntüleme
8 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor