Yeni Doğmuş Kedi Göz İltihabı ?

emre3674

8 günlük olan kedilerde burun akıntısı ve gözlerinde çapak gibi oluşmuş şeyleri fark ettim. göz solisyonu ve pamukla sildim ve irin gibi akmaya başladı başına gelen var mı ?1 aylık ve 2 aylık kedilerde göz sorunlarını gördüm ama gözleri daha açılmamış kedide başıma gelince tedirgin oluyor insan.

4 CEVAP

Okidiu

Benim yavrularda da olmuştu vigamox göz damlasıyla bir haftada geçti günde bir kere damlatman yeterli eczaneden alabilirsin

emre3674

@okidiu sizinde 1 haftalıkken mi oldu yoksa daha mı büyüktü ? çok küçük olduğu ve gözlerde kapalı olduğu için canlara bir zarar vermeyelim.Veteriner getirseniz bile bizimde yapacak pek birşeyimiz yok çok küçükler çayla silin falan dedi

KediliSelin

Benim de kedim var ve annesi daha 1 haftalıkken öldüğü için kendimi baktım kardeşine ve kendinde bu göz sorunu vardı Ben her sabah gidip çayla pamuğu alıp ya da bir temiz bez gözlerini temizler Dün Yani sürekli kapanırdı bir de yani en ucuz Yani bir haftalık anca var sürekli kapanıyor ben papatya çayı yaptım normal çay aldı bunu bir temizledim temizledim ve gerçekten dediğin gibi çok akıyor Ondan sonra bir gün çok şey oldu artarsa yani Sokak Kedisi ise yarar herhangi bir veterinere götürmüştüm Ben yine bir damla verdi böyle onu sıktım ikisine de beni bir gözü kurtulamadı Çünkü hızlı olamadın mı ama diğeri iki gözü de şu an gayet iyi bir yaşında

emre3674

@kediliselin kardeşim o kadar karışık yazmışsın ki inan hiçbirşey anlamadım genede teşekkür ederim :)