Kedim Ve Seyehat?

Merzela

Yine bir soruyla karşınızdayım. Herkes tatile giderken biz. Ailecek köye gidiyoruz... :( bir hafta kalıp geri gelicekmişiz. Bir hafta bana kedimin evde yanlız kalması için uzun geldi onuda götürmeyi planlıyorum yolculuğumuz 3 saat. Ve kedim gerçekten dışarıya cıktığı an aslana dönüyor. Veterinere zor götürüyorum arabada tıslaya tıslaya bagıra çağıra gidiyor. Oyüzden veteriner dışı hiç bir yere götürmedim. Bu beni korkutuyor. Sizce götürmelimiyim? Ama 1 hafta evde durması daha kötü değil mi? Ne yapmalıyım??

6 CEVAP

Kesinlikle götürmeni öneririm. 1 hafta evde yalnız kaldığı için depresyona girebilir, size küsebilir, Allah korusun başına bir şey gelebilir. Arabada onunla konuşa konuşa gidersen sakinleyebilir diye düşünüyorum. Kedim Sugar'da veterinerde tam bir aslan seni çok iyi anlıyorum. Bizde babaannemlere vs. gittiğimizde götürüyoruz hatta ona oraya özel mama-su-tuvalet kabı bile aldık. Çok evcimen olduğu için ilkte pek hoşlaşmasa da alışıyor yinede herkes kendi kedisinin karakterini daha iyi bilir.

Hannibally

Ben yolculuğa çıkmadan 2-3 saat önce önlerinden manalarını alıyorum,yarım saat önce de suyu alıp boxlarini koyuyorum,ki yola çıkacaklarını anlasınlar,bir senedir beraber yaşıyoruz ,artık yolculuğa alıştılar,normalde benimkiler (her kedi gibi çok hircindilar)ama beli bir eğitim verince alisiyorlar.mesela veterinere gitmek bile ölümdü benim için,o boxlaeri görünce kacismalari,yol boyu bagirmalari...öncelikle boxa karşı olumsuz tavrını değiştirerek başlayın,ben baxlarini aylarca yaşama alanımızda tuttum,arada içine ödül maması ya da yaş mama koydum,böylece onlar hem gözü alıştı hem de güvenli alanı oldu,veterinerin de resmen kedilerin kulağına fısıldayan adam,stresliyken sevmez bile,asla onları terorize etmez,çok delirirlerse ve acil bir durum yoksa eve götür yrn gel buraya olumsuz davranış gelistirmesin derdi..(ilk zamanlar ne bencil,kediler onu sevsin die beni yoruyor derdim ama meğer doğrusu buymuş????)bu yol rutini genelde yazlığa 4,5 satlik yol)ve veteriner hekim için alistiridm,onun dışında genelde evde bırakıp bir arkadaşımdan mama,şu,kap için eve ugramasinj rica ediyorum (kesici kardeşliği kalp ben)ha depresyona gelince,asla yalnız kalmasın ha da eve ve bana sarmasın die ilk kedimi sahiplendiktwn kısa bir süre sonra hemen ikinciyi sahiplendim ve iki kedinin bakımı tek kediye bakmaktan daha kolay oluyor ve onların birbirine verdihi sevgiyi biz onlara asla veremiyiruz...o yüzden yalnız kaldı die gözüm arkada kalmiyo,tek sorun ben onlardan uzakta yalnız kalıp onları özlüyorum ve sırf onlar icin aldığım 360 derece bebek kamerasiyla 7/24 onları seyrediyorum????(evet tüm paramı kediler icjn harcayip,herşeyi ince jnce araştırarak kafayı yediğim doğrudur????)

Ozge00

Ben 1 hafta evde birakirdim. Aşırı stres yapıyorlar gerçekten. Bir kere götürdüm bir daha tövbe ettim. Arabada kustu, miyavladi, sıcaktan bunaldı, üstelik bizimki 1 saat yolculuktu. Oraya gidince de cok streslendi, sürekli saklandi, her hareketimizden korktu. Bir daha ona bunu yaşatmak istemem açıkçası. Kötüydü yani. 1 haftadan fazla kalacaksam götürüyorum. Biz Gelince de azıcık sevgi gösterisi yapıyor onun harici normal hayatımıza devam.

Sumeyyet

Merhabalar deneyimimi paylaşmak istiyorum benim kendimde ayni sizin kendinizin huyları var ben mecbur 1 aylığına gitmek zorunda kaldığım için götürdüm 12 saat araba yolculuğu bana eziyet oldu ama değdi çok miyavladi sakinleştirici vermeme rağmen rahat durmadı 1 saatte 1 arabanın içine saldım küçücük kafeste durmasın diye tabi arabayı durdurup daha sonra yorulup uyudu 2 3 saat kafesin içinde zor bela geldik. Ama tatil yerinde çok rahat keyfi yerindeydi benimde kafam rahattı yanımda olduğu için sonra dışarıya alıştı bahçeli eve tatile geldiğimiz için şuan arada sırada dışarı çıkıyor hala dışarıya alıştı iyimi oldu bilmem ama ben iyiki goturmusum

Sumeyyet

Birde kediler çok akıllı canlılar sürekli yolculuk arsında tuvaletine götürdüm yapar belki diye 12 saat boyunca yemek yemedi ve tuvalet yapmadı bence yolculuktan önce yaş mama yedirinki doysun

Mapple2

Allah korusun 1 haftalık süre boyunca Dostumuzun biryere sıkışma , düşme , yaralanma ihtimalini yüksek olabileceğini ve müdahale için şansınızın 0 olabileceğini unutmayın (!) 1 hafta uzuunnnnnnnnnnn bir süre...