Kedimin Ağzındaki Siyahlık

Nightcat

Kedimin damağında siyahlıklar var bir hastalık mı?

14 CEVAP

duygudonmez

benim tekir kedimde de var aynı leke :) araştırdığımda Peygamber efendimizin bir kedisi varmış ismi Müezza, Ağzının içinde üst damağında lekeleri varmış. Bu sık rastlanmayan damağında leke olan kedilerin Müezza`nın soyundan geldiği kabul edilirmiş :)

gamzeerdurmus

Onlar leke galiba :) Benim ilk oğlumun da damağı buna benzer lekeliydi. Siz yine de bi veteriner kontrolünde gösterin doktorunuza, içiniz rahat etsin.

sforselin

Bizimkinin de başta nokta şeklindeydi izi. Şimdi baya desen var. Şans getiriyor derlermiş. Bizim kara kıza uğursuz diyen olursa cevap vermeye hazırım bkbkbu

duygudonmez

kara kedilere uğursuz diyenler kendi uğursuz bence hıh :)

nilayy24

Hayır bazı kedilerde oluyor hatta bir adı da vardı hatırlamıyorum. Benim kedimin de dudağında var

AydannD

Benim kedimin dudağında var. Veterinere sorduğumda bazı kedilerde böyle leke olduğunu hatta lekelerin büyüyebilceğini söylemişti ama yani sağlıksız bir durum değilmiş. Bazı kedilerde büyüdükçe leke de artabilir demişti. Normal bir durum

gozdeyilmaz

Hiiiç endişenlemeyin aynısı bizim siyah kedimizde de var

Poficann

Benim kedim de yok ama normal bişey karşılaştığım kedilerde görüyordum

Ramses de bir tane vardı büyüdükçe bir tane daha oldu ikisi de büyüdü hiçbir sıkıntısı yok çok şükür.

BiciriginAnnesi

3 kedimin de damağında var leke onlar sadece kediler de yok köpeklerde de var lekeler siyah yerine daha farklı ise lekelerin içlerinde beze tarzı şişlikler vs farklı şeyler görürseniz endişe edilebilir
Sizin kedinizin de damağında ki endişe edilecek bir durum yok normal

Cennet29

Başlığı okuyunca ödüm patladı bi an kötü hastalık sandım😂😂😂 fotoyu görünce bi oh çektim. Ay bu desen sadece ve cokta güzel🙈🙈

kedibabasi66

Kedim smokin-norveç karması. Yavruyken damağında küçük siyah bir leke görmüştüm. Yetişkinliğe geçince leke büyüdü ve iki tane oldu. Korktum açıkçası. Yorumları görünce rahatladım. Veterinere de sordum doğuştan olabilir dedi. Kedimin burun rengide siyah.

yumak_bey

evden kaçan kedime benziyor 🥹✨ tüyü kadar ömrü olsun inşallah

emreovec

Net çok havalı duruyor