Kedim Tüylü Halıyı Yaladı Sonra Da Öksürmeye Başladı

miloski

çok kötüyüm korkudan napıcagımı bilemedim arkadaslar ciddi bi durum mu depresyona mı girdi acaba kedim. yeni eve taşındık 2 hafta oluyor ama artık alıştı keyfi yerindeydi uzun zamandır. bugün odama halı serdik halı yıkamaya verip temizlenen shaggy tüylü halılardan. mila özellikle halıyı çok sevdi üstünde uzandı bugün ama aksam vakitlerinde bi baktım özellikle bi köşesinde durup hem sürtünmeye başladı kafasıyla vücudunu hem de yercesine yalamaya başladı tüylü halıyı. engellesem dahi hayır diye asla dinlemiyo kendini heyecanlı heyecanlı yapmaya devam etti mamasını bile böyle iştahla yemiyo. az önce de yaptı sonra birden kusucak gibi öğürme öksürme başladı dedim heralde tüy yuttu. kendini de aşırı yalıyor 1 aydır ama taşınmadan önce de böyleydi kendi tüylerini didikler ısırarak yalar. piresi var sandım başta ama geçen gün iç-dış parazitini yeniledik. sorun ne bilmiyorum 4.5 aylık daha

3 CEVAP

Ozge00

Malt verebilirsiniz. Kendini cok yalayan kedilerde erken başlanilabilir. Bahsettiğiniz hali da tuylu zaten. Tüy çıkarma öksürüğü olabilir veya tüyleri boğazına vs yapıştı ise ondan kaynaklı olabilir. Benimki de çok küçükken aynısını yaptı, bizimki paspas tarzi bir seydi. Kaldirmak zorunda kaldik çünkü haliyi kemiriyordu ve yolmustu hep tüylerini. Tüyleri kedi tuyune gore daha sert olduğu icin belki sorun acar diye riske atmak istedim.

miloski

internette tüy battaniye yalama ve aşırı yalanma kedilerde davranış bozukluğu belirtisi ama halıyı ilk defa yaptı bugün. daha önce bu halıdan kullandık onda görmemiştim yeni yıkandı farklı bi koku mu alıyor acaba temiz ilgisini çeken? zararlı bi şey olmaz umarım gece gece çok korkuttu beni çok kötü öksürüyodu su ve vitamin verdim kendini de çok yaladı tüylerini yuttu diye düşünüyorum bi de halının tüylerini de kopartıp tıkamış olabilir kendini. nefessiz kemiriyor resmen kendini yalarken de öyle ısır ısıra temizler baştan aşağı her yerini çok sık uyumadan önce uzanırken falan. nedir problem daha önce yaşayan var mı bunu?

miloski

evet henüz hiç tüy kusmadı malt almadım ben de bu yüzden ama şimdi başlıycam. güçlü bi öksürmeydi korktum astımı mı var diye manyak gibi halı kokluyo kendini de her yerini sürekli yalaması problemli bi davranış mı yoksa halıda değişik bi koku mu aldı resmen acaba kedi otlu mu diye düşünmeye başladım halıyı. özellikle odama gelince halının üstünde debelenip heyecanlanmaktan başka bir şey yapmıyo ve söyleniyo kendi kendine mırıldanıp ful koklayarak