Kedimin Sırtındaki Açıklık

Yzymr

Merhaba kedimin sırtında böyle bir açıklık gördüm ne olduğuna dair bir fikri olan var mı acaba? Dokunduğumda tepki vermiyor, kaşımıyor, yalamıyor.

9 CEVAP

sforselin

Aşı yapılan yer olabilir mi? Bazen enjeksiyonun yapıldığı bölgede iritasyon olabiliyor. Ondan sonra böyle kalmış olabilir gibi geldi bana.

Gelyahron

Hormonal bir bozukluk olabilir belki, mantar gibi durmuyor çünkü

miraytas

Belki yediği mamaya karşı alerjisi olabilir.

Yzymr

Alerji olsa vücudunun başke yerlerinde de olmaz mıydı sadece burada var çünkü :/ @miraytas

Lorinloris

Benim kedimde de var uzun süredir. Veterinere sordum ve bunun bir nedeni veya tedavisi olmadığını söyledi. Ama bir zararı da yokmuş kediye. Yani sadece görüntüsü var onun dışında kediye bir zararı olmadığını ve kalıcı olduğunu söyledi. Tabi sizin kediniz başka bir nedenden dolayı da böyle olabilir

Yzymr

Evet geçen hafta buradan karma aşı oldu veteriner hekimiyle görüştüm bugün gideceğiz göstermek için. Teşekkürler :)

Karameeell

Karma aşısı ne kadar oldu

miraytas

Bizim yavrunun boynunda oldu en başta veterinere gittiğimizde mantar diyip aşı yaptı ilaç verdi yolladı. Burada da baya sordum hatta bunu. Bir süre sonra tekrarlayınca üniversite hastanesine götürdüm. Mantar yok dediler ama ne olduğunu bilmediklerini söylediler. Sonra tekrar etti aynı yaralar ve büyümeye başladı. Kuru mamayı çok sevmediği için evde tavuklu mama yapıyordum bizimkine. Sonradan kendim farkettim tavuk alerjisi olduğunu. Hindili balıklı mamalar yapmaya başladık :) Ama farkedene kadar minicik yaralar büyük açık yaralar oldu. Aman dikkat edin bizimkinin yaşadıklarını yaşamasın hayvancağız.

Yzymr

Veterinere götürdü abim orada kabuk bağlamış bir yarayı kaldırdığını söyledi önemli bir şey olmadığını, orada tüy çıkıp çıkmayacağını bilmediğini söylemiş