Mama Yemiyor

8 aylık dişi Sibirya kurdum son zamanlarda mama yemiyor mama değişikliği yaptım sıkılmıştır diye değiştirince bir kaç gün yedi düzenli ama sonra yine aynı oldu evde 3 çeşit mama var hiç birini yemiyor ama normal yemek yiyor sadece mama yemiyor

15 CEVAP

Prensesimm

Bizde de bazen oluyor bir zaman yiyor sonra sıkılıyor. Özellikle mamayı iyi şekilde koruyun yani bayatlamasın belki o yüzden de yemeyebilir. Bu arada Maya çok tatlı ya❤❤❤

Gamsem

Bende de sibirya var dişi buara oda mama ve diğer türlü şeyleri yeniyor büyük ihtimal sıcaktan iştahsızdır sizinkide konserve alıp verin birde öyle deneyin bizimki onu iştahla yiyor eğer gene yemezse bir süre takip edin et veya tavuk haşlayın hala iştahsızsa veterinerinize danışın :)

ecematara

Bizde de aynı sorun oldu ilk reddedip sonra tadını alınca hemen yer benimki
Başka bir seçenek kalmazsa mecbur olarak yer

Diloss38

mama değişikliğini bir anda yaptıysanız o yüzden yemiyor olabilir. Eski mamasindan %75 yeni mamasindan %25 olarak ilk iki gün deneyin daha sonra yeni mamayi fazlalastirarak eski mamayi azaltın ve öyle deneyin.

Hayır karıştırarak verdim mama değiştirdiğinde bile çok iştahlı yiyordu şuan yüzüne bakmıyor

Esila46

Hasta olabilir mi ? İshal yorgunluk vs

Esila46

Hasta olabilir mi ? İshal yorgunluk vs

Hayır hiç biri yok gayet mutlu

TarcinBey

Normal ev yemeği yediği içinde yemiyor olabilir. Mama dışında hiçbir şey vermeyip gozlemleyin

kaanpolat

Aç bırakmayı deneyin kedilerde de işe yarayan aç bırakma yöntemini kullanı 1 saat aç bırakın yemiyorsa önünden alıp 1 saat sonra tekrar deneyin illaki yiyektir

Bikedi

Sicaktandir. Zaten kendisi soguk iklim hayvani. Bunalmistir belki. Klima varsa serinletin.

Bikedi

Bir de Adana yaziyor profilinizde. Sibirya kurdu icin hic uygun bi iklim degil bu mevsimler.

Ya mama dışı birşey vermedim mama yesin diye ama yine yemedi istediği zaman yiyor yemediği zaman et haşlayıp veriyorum evet adana sıcak ama zaten evde 24 saat klima çalışıyor akşamları yürüyüşe çıkıyoruz kendimden iyi bakıyorum sıcakladığını düşünmüyorum açıkcası :)

Sıcaktan olur çoğunlukla. Hele de sibirya kurdu bunalmıştır sıcaktan, ondandır iştahsızlığı?
Yani korkmanıza gerek yok :)

İştahsız değil baya baya obur hatta ne versen yer cinsten sadece mama yemez oldu bu aralar o kadar sıcakta ağır mı geliyor bilmiyorum