Kedimin Başka Yerlere Kumunu Kapıyor Gibi Yapması

ozlemalice

Kedimin tuvaletinde bir sorun gözlemlemedim. Onunla ilgili mi bilmiyorum ama merak ettiğim şey tuvaletinin dışında bir yerlere patisiyle kumunu kapar gibi bir hareket yapması. Bildiğiniz bir sebebi var mııdır?

10 CEVAP

ozlemalice

@evde4canavar var bazen kullanıyor bazen halıyı kullanıyor :D ama su an bu hareketi bıraktı sanırım birkaç gün yapıp

Mamasına yapıyorsa doyduğu için saklama iç güdüsü olarak mamasını sakladığını sanıyor ama genel olarak yapıyorsa bişey diyemeyeceğim :)

Iceoglan

Bizimki en başından beri yapıyor. Biraz fazla titiz anladığım kadarıyla :)) Kapalı tuvaletinde defalarca patisini temizliyor, yan taraflarına vurarak. Sonra yemeğin başına gelince yine. Bir iki tane patidede kalmış tanecik kalıyor galiba diye düşünüyorum. Veteriner, mamayı saklama iç güdüsü de olabilir demişti

Esila46

Benimki de yapıyor aynı hareketi bazen. Mama yerken damacana ile oynayken. Bence dışkı idrar yapmıyorsa sıkıntı değildir diye düşünüyorum

yusufsaygin2

Bu hareketin bir iki sebebi var; ya dışkılarını da gömdükleri gibi iz bırakmamak için yapıyorlar, ya da o esnada sevmediği bir koku alıp onu yok etmeye çalışıyorlar.

Ayağına çişi gelmiş olabilir. Kaptaki kum seviyesini takipte olun.

Dostane

Kum kabının yerini beğenmiyor net cevap budur

Evde4canavar

Tırmalama tahtası var mı

EZK

Su icerken de yapıyorlar o hareketi. Sanırım bahsettiginiz öyle bir şey.. Ben de sanicat aldım bu ay. Böyle kum hayatımda görmedim. O kadar tozu var ki anlatamam..Bu kumu kullanan arkadaşlar var mı acaba, varsa memnun musunuz? Tamam topaklasmasi iyi fakat çok tozu var. Birde bu ara hastalandı kedim. Kumundan da kaynaklı olabilir mi bilemedim.

ozlemalice

@EZK ben de reflex alıyordum sonra van cat aldım. van cat daha iyi topaklanıyor ama daha ince taneli ve tozutuyor. çok bir deneyimim yok kum konusunda