Kedim Köpek Gibi Davranıyor

bngs

kedim her taşıma kabına koyduğumda ağızını açıyo dilini dışarı çıkarıyor nefes alış verişi artıyor titremeye başlıyor son zamanlarda böyle birşey çıktı ortaya ama eve geçince hiçbir sıkıntı yok sizce neden yapıyor görseldeki gibi sinirlenip tıslama gibi değil köpek gibi davranıyor

12 CEVAP

Seymaaacaan

Evet benim kedimde arabadayken öyle yapıyor sıcakta havasızlıktan veya stresten olabilir

Poficann

Gayet normal kedilerin hemen hemen hepsi böyle stresten sıcaktan

sforselin

Bu durumda stresten ya da sıcaktan yapıyordur dedikleri gibi. Bizimki çok koşturursa yapıyor biraz.

Ceren_pars

Benim kedimde sürekli bu davranışı sergiliyor, özellikle veterinere götürürken. Susayınca yapan kediler bile var bu durumu. Stresten yaptıklarını düşünüyorum

esrctn

Terledikleri için sıcaktan oluyor diye biliyorum. Benim kedimde boxında veterinere götürürken dilini dışarı çıkarıp zor nefes alır gibi oldu çok korktum bakkaldan bardak ve su alıp içirmeye çalıştım içmedi. Elimi ıslatıp tüylerini ıslattım patilerini kafasını ıslak elimle dokunarak biraz serinlettim iyi geldi veterinerde sıcaktan terliyor terlediği için demişti.

Bambam13521

Stres ve korkudan

Bambam13521

Fazla strese sokmayın kedicigi, stres kediler icin iyi degildir

Ben çantaya koyuyorum. Ana kucağı filan deniyor galiba. Dolaşmak isterseler zaten tasmalari filan var, koyuyorum musait bir yerde kosturuyorlar. Sonra tekrar çantaya:D strese girdiklerinde çok hırçın olmaya başlıyorlar ilerde :(

bngs

hassas bir kedi açıkcası korkuto sanırım bir kere sahiplendirdim yurt dışına gideceğimiz için orda durmadı hemen eve getirdim oraya giderken kabında gitti belki orda oldu bu huyu ve 1 ay önce kısırlaştırdım 2 gece vette kaldı o yüzden de olabilir eve çok bağlı bir kedi biz evde olmayınca 1 yaşına kadar bağırıyodu hemen eve geçmek zorunda kalıyoduk

bngs

geçen sene terastan atlamıştı akciğerlerinde sorun oluştu ama tedavisini yaptılar iyileşti böyle yapınca acaba o yüzden mi oluyor dedim

Boldi

Korkuyordur belki