Whiskas Mamalar

kaanpolat

Merhaba whiskas Mamaların kediler için zararlı olduğunu söylüyorlar ama zararlıysa nasıl oluyorda yıllardır yerini koruyor? Sonuçta zararlı olan bir şey in piyadsn kalması gerekir.

6 CEVAP

gozdeyilmaz

Buna öyle bakmamak gerekiyor aslında mesela kola üzerinden düşünün arz talep meselesi diyeceksiniz ki insanlar alıyor o zaman ama bilinçsiz insan çok yani whiskas markasını evdekiler ya da sokaktakiler hiç fark etmez yememesi gerekiyor. Reklamları falan da olduğu için insanlar diyor ki iyidir alıyor e alınca kedi zaten yiyor çünkü içerisinde bilmem kaç tane katkılı madde var

yusufsaygin2

Whiskas mama içerik olarak kötü bir market maması, kediye yarardan çok zarar verir.
Her ne kadar içeriği kötü olsa bile piyasadan kalkmaz çünkü talep görüyor bknz: fast food, kola, fanta.
Talep görmesinin en büyük sebebi de boy boy reklamlar vermesi ve artık bakkallar bile dahil olmak üzere çoğu markette yer alması.

guloruc

Zararlı olup olmadığını bilmiyorum ama kedime ne zaman versem dışkısı ince oluyor ishal desem değil ama normal kedi dışkısı gibi olmuyor. Yapısı cıvıklaşıyor o yüzden tercih etmiyorum artık.

AydannD

Zararlı olan her şey piyasadan kalksa geçse ama öyle olmuyor maalesef.

AydannD

Keşke*

tuanatunca

Herkes çok tuzlu olduğunu söylüyor mecbur kalmadıkça alınmaması gerektiğini düşünüyorum