Kısırlaştırma Sonrası Yara Yalamak

Fatmaduven

Benim sen kedim Cumartesi saat 12 de ameliyattan çıktı. Yani şu an 3 buçuk gündür bandajlı ama Bu bandajlı 1 gün önce sökmüştü yeniden yaptırdık. Şimdi yine söktü. Gece yarısı kendimiz sarmak istedik ancak Az kalsın bilek damarlarımı kesiyordu yaramaz. Açıkçası evimin yanındaki ormandan çakal yavrusu sahiplensem bundan daha uysal olurdu. Neyse şimdi tam 3.5 gün oldu yarasını yalamak istiyor haliyle ancak veteriner hekimimiz yarayı öyle bir yere yapmış ki tam bacağının önü. Yan dönünce kıvrılıyor kolayca yalayamayacak bir yerde. Yine de endişeliyim. Yarın sabah veterinere tekrar bandaj yaptırmayı düşünüyorum ama bu sefer de çok stres yapıyor ve aşırı saldırganlaşıyor. Sizce ne yapmalıyım 3.5 gün geçti tekrar bandaj yaptırsam sadece 24 saat tutuyor. Kıyafet giydirmek imkansız zaten bandajı zor yapıyor veteriner 2 kişi tutup da. Yarın veterinere danışacağım ama siz ne düşünürsünüz.

2 CEVAP

Bikedi

Boyunluk takilmadi mi?

Fatmaduven

Çok stresli olduğu için boyunluk takarsak iyice stres olacağını söyledi. Gerçekten de öyle aşırı stresli arkasından gelsek bile bağırıp kaçıyor.