Kedimin Kilosu

pinarcaya

11 aylik disi tekir kedim 5 kilo. Normal mi?

20 CEVAP

Elviss

Benim kedim de bir buçuk yaşına doğru 5 kiloya çıktı ama böyle bir şey yok ahşap merdivenlerden inerken ayak sesi geliyordu insan gibi :D O dönem de lazerle günde 2 kere 20 dakika merdivenlerden indirip çıkardım spor yapmasını sağladım . Şuan hamile ve 3.850 kilosu var tombik olunca da ayrı bir sevimli oluyorlar yaa

Merhaba , 5 kilo olması çok normal değil bu kedi dişi mi erkek mi kısır mı bunların ışığında size yardımcı olabilirim birde ne ile besleniyor bu yavrumuz

pinarcaya

5.2 ye yükselen kilosu aylardır verdiğimiz mücadele sonucu 4.5 a düştü sonunda :-)

kedilikizzz

Pinarcaya nasıl başardınız neler yaptınız bir de şimdi hangi mamayı kullanıyorsunuz günde ne kadar veriyorsunuz yazar mısınız ?

patkam

bence normal:)

Queeninannesi

Normal gayet

dollfacepersian

Kilosu şuan iyi ama 5 kilonun üstüne çıkmamaya dikkat edin. Çok sorun yaratır ilerde

pinarcaya

Proplan diyet mama kullanmaya başladım. zaman ayarlı bir mama kabı aldım. 5 bölmeli. Günlük 50 mg mamayı dört bölüme ayırdım. Bu şekilde programı hiç aksatmadim. Proplan bitince happy Cat diyet mama aldım. Bitince tekrar proplan diyet mama aldım. O daha doyurucu gibi geldi çünkü. 2haftada 1 falan yaş mama verdim ek olarak. Yoğurdu peyniri zeytini hic kismadim. Onları sürekli verdim. Arada bir yumurta verdim. Çok seviyor zaten. Oyun oynatmaya çalıştım. Oltaya bayılıyor. Onunla akşamları oynatabileceğim kadar oynattim. Şimdi 4.5 kg'a düştü. Her gören normal kediye benzemiş diyor :-) şimdi nd kisirlastirilmis az tahilli mamaya geçtim. Günde 50mg veriyorum yine. Zaman ayarlı mama kabini şiddetle tavsiye ederim. Siz saatlerini ayarliyorsunuz. O saatte mama kabı dönüyor.

harikayanadur

normal tabiki de :)

polo

dün bende aynı soruyu sordum 11 aylık kedim 5.300gr diye öyle bişey olamaz kilosu çok yüksek dediler şimdide başka insanlar normal diyor şaşırdım açıkcası hatta fotosu ile sormuştum bakabilirsiniz sorular bölümünde....

tika_waylan

Benim kedim de tombis. Ama oyun oynamiyor pek butun gun yatiyor ve cok yiyor azaltamiyorum miyavliyor doymuyor. Bana da 5kilo 300 gram fazla geldi ama kisir ve erkekse olabiliyor. En iyisi bunlara bol bol oyun oynatmak ileride iyice kilo alirlarsa onlarin sagligi icin de kotu. Ben oyunlu mama kabi var ondan almayi dusunuyorum ileride. Ne kadar fit olurlarsa o kadar iyi

Badems

Kilosu fazla bence. Benim kedim 2.5 yasinda ve 3,800 kg agirliginda

pinarcaya

Teşekkürler...

pinarcaya

Boyuyla da alakali aslinda. Benimkinin boyu uzun. O yuzden normal galiba. Cumartesi gunu veterinere sorcam. Size de bilgi veririm.

pinarcaya

Orijen mama veriyorum. 5 kilo oldugunu ogrendigimden beri olcuyle veriyorum. En azindan daha fazla almadi. Haftada 2 gun yas mama veriyorum. 3 tu 2 ye dusurdum. 5 kg ama sisko gorunmuyor. Bugun kisirlastirma ameliyati var. Dişi. Veteriner gorunce kilosuna ne dicek bakalim...