Kedi Çimi

GlsmKrpk

Fotoğrafınıda ekleyeceğim ,kedi çiminin üstü küf olmuş atsam mı yoksa çıkan çimleri kesip versem mi kedime bilemedim

7 CEVAP

Ozge00

Ne demek istediğinizi anlamadım gerçekten.
Ben malt kullanıyorum ama kedim oynamayı sevdiği icin cim de yiyor, çoğunu kopartıp atıyor kendince oynuyor o yüzden ekiyorum. Zaman alan bir şey değil hemen topraga ekiyorum suluyorum sadece. 5 dk bile sürmeyen bir olay. Kendi büyüyor devamında zaten.

Succubus

Bence at. Ayrıca kedi çimi dediğimiz şey yulaf ve tahıl oluyor genelde. Her seferinde yeniden set almak yerine tohum ve toprak edinip istediğin şekilde saksılara ya da aynı kaba ekebilirsin. Şimdi kedime balkona ufak bir bahçe yapıyorum hatta.

Esila46

Normal çim eksek versek olur mu ?

Ozge00

Cok mu suluyorsunuz acaba? Ben kendim ekiyorum ama ilk bilmediğimden ger gün sulayinca küflenmişti. Her gun cok az fis fis ile su sıktım çim yuzeye cikana kadar ondan sonra da bir gun arayla sıkmaya devam ettim, bir arkadaş önermişti. Küflenme yaşamadık hic ondan sonra. Zaten cok çabuk kuruyorlar hemen o yüzden az ekiyorum yedigi kadar yiyor 1-2 haftada, ondan sonra yenisini ekiyorum.

Succubus

Bu çimin olayı zaten onlar için zehirli olmayan tüy kusmasını kolaylaştıran ne olursa mantığı, çim de buna uygun ama biraz daha yavaş ve bodur olacaklar. Çim yetiştirmek için uğraştığınız zamana yazık

Ozge00

Ha simdi anladim tekrar okuyunca :D bana dediğinizi sanmıştım. Sanırım normal cim olur mu diyen arkadasa dediniz.

GlsmKrpk

Çok sulamaktan üstü küflenmiş olabilir.
@Succubus Balkondaki çiçeklere saldırıyor bende çim alayım onu yesin dedim, atıyım o zaman ?