Kendiniz Yaş Mama Yapıyor Musunuz?

patisu35

evde kendiniz yaş mama hazırlıyor musunuz? Yada evde ne tür kendiniz mama hazırlıyorsunuz?

13 CEVAP

besahin

ben yapıyorum kediniz yer mi bilmem benim kedimlerim severek yiyor havuç,patates,kabak, tavuk ve salatalık da ekleyebilirsiniz isterseniz su ihtiyaçlarını karşılaması için bunları 20 dk haşlayın daha sonra 1 yemek kaşığından biraz az pirinç ve bulgur ekleyin 20 dk kadar da bu pişsin püre haline getirip verebilirsiniz kedinize ben bu mamayı hazırlıyorum

emreztrkk37

Yemek veriyorum bazen balık et gibi şeyler piştiğinde beraber yiyoruz :) Henüz hazırlamadım ama güzel bişey bulursam düşünüyorum

patisu35

anladım teşekkür ederim :)

harikayanadur

besahin in dediğini bende yapıyorum nefes almadan yiyor benimki. bunun yanında haşlanmış yumurtanın sarısı, tuzsuz peynir, light ton balığı, light yogurt, küp küp doğranmış kırmızı et haşlaması, kızarmış balık, arada bir haşlanmış makarna içine haşlanmış kıymayla karıştırıp veriyorum :)

emreztrkk37

Benimki et yoksa yemiyor :/ bana çekmiş

besahin

Tavuk yerine et koyabilirsin bu mamaya

patisu35

teşekkür ederim kurtarıcım oldunuz çok sağolun :)

Nayeli

tavuk haşlıyorum ara da bir. bir de ton balık ama yağsız...

milodelisi

Youtube videosundakini denedim hiç beğenmedi benimkiler:)

emreztrkk37

denicem

Shewky

Sokaktaki kediler için hazırladığım bir karışım var.

Malzemeler,

Dana yürek ve tavuk Göğüs etini birlikte iki dakika kadar kavurunuz, suyunu salıp renk alması yeterli. Kavurmadan önce mümkün mertebe küçüçük olacak halde doğrayınız.

Kavrulmuş etlere bir miktar yoğurt ve bir adetde yumurta ilave edin. Hem besleyici hem ekonomik :)

abdurrahmany

ben kedilerde yaş mamaya karşıyım. evde yapılan bilinçli birçok mama yaş mamadan daha sağlıklı. yaş mamaya para yığmaya gerek yok gerçekten. arkadaşların tariflerine katılıyorum bende dışardaki canlara uyguluyorum.