10 Kg Yavru Kedi Maması 7 Aylık Kediye Fazla Gelirmi?

alabalik32

Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum sizlere. Kedim 6.5 aylık. 1 yaşında kısırlaştırmayı düşünüyorum. 10 kg yavru kedi maması alıcam. Kısırlaştırdıktan sonra mama bitene kadar bu mamayı kullansam sorun olur mu?

8 CEVAP

Zeynepulku

Yakin zamanda kisirlastiracaksan bence 5 kglik almaya çalış yoksa 1,5 kg. Kisirlaşınca 10 kglik alirsin

1.5 yaşına kadar yavru kedi maması kullanılabilir bence kısıra erken geçmeye gerek yok bişey olmaz kısır kedilerin iştahı açılır bu arada sorsanız çoğunluk böyle söyler bizimkinin de iştahı açıldı. Mamanin son kullanma tarihi erken değilse sorun olmaz sadece kısırlastırdıktan sonra daha ölçülü davranmalisiniz, kilo almaya daha müsait oluyolar. Kısır kedi mamalarının karbonhidrat oranı çok fazla malesef, ben uzun süre kısır kullanmadım o yüzden. Aldığım yavru mamasının sodyum vs oranı da normaldi. Su tüketimi normal olduğu sürece sorun olacağını sanmıyorum.

ReisGae

sorun olabilir çünkü kısırlaştırılmış kediler iştahsız olur o yüzden kısırlaşmış kedi maması alman gerekebilir

ReisGae

sorun olabilir çünkü kısırlaştırılmış kediler iştahsız olur o yüzden kısırlaşmış kedi maması alman gerekebilir

Zeynepulku

Yakin zamanda kisirlastiracaksan bence 5 kglik almaya çalış yoksa 1,5 kg. Kisirlaşınca 10 kglik alirsin

Zeynepulku

Yakin zamanda kisirlastiracaksan bence 5 kglik almaya çalış yoksa 1,5 kg. Kisirlaşınca 10 kglik alirsin

Zeynepulku

Yakin zamanda kisirlastiracaksan bence 5 kglik almaya çalış yoksa 1,5 kg. Kisirlaşınca 10 kglik alirsin

alabalik32

@Zeynepulku kedim şu an 6.5 aylık 5 ay daha kısırlaştırmayı düşünmüyorum