Kedi Ve Tavsan Bir Arada Yasar Mi?

solmazalp

2 yasinda sakin ve uysal bir kedim var simdi tavsan sahiplenmek istiyorum ama ikisi birlikte yasayabilir mi? Kedim tavsana zarar verir mi?

10 CEVAP

elifozzdemiir

dogasi geregi avci hayvanlar, tavsan da oyle kafeste beslenebilecek bi hayvan degil o da disari cikmak ister kedi gibidiler ve cok urkek hayvanlar korkudan ölduklerini bile biliyorum kediler cok ani hareket yapiyorlar tavsana zarar verebilir bence 2. bi kedi sahiplenin tavsanla ayni masrafa gelecektir risk almamis olursunuz

busegu

Merhaba tavşan ve kedi gayet güzel bir arada yaşıyor. Hatta şu an ben tavşanımi sahiplendirmeye çalışıyorum. Gayet güzel ve buyuk bir kafesi ile beraber dilerseniz yazabilirsiniz. Kedilerle alakalı değil artık bakmayacagim için.

Bikedi

Belki tavsani öldürmek istemez ama oynamak isret. Oynarken de dozunu kacirabilir. Tavsanin tuylerini yolabilir, kulaklarini cekistirir, isirir, kuyruguna pati atar. Zavalli tavsan perisan olur kasrilik ta veremez.

dolstoy

alıştırarak merakını giderip yavaş yavaş ısınırlarsa sıkıntı olacağını sanmıyorum. ama dedikleri gibi kediler sert oynar köpek gibi sert olduğunda tepki gösterecek hayvan değil tavşan sonuçta. Bence kediniz daha önceden başka bir hayvanla yaşamadıysa almayın tavşana işkence olur

Aslında zarar vermek istemez oyun oynamaya çalışır ama dikkat edin bir yerini incitebilir. Hadi köpek olsa karşılık verir ama tavşancık birşey de yapamaz.

ayliny

Kediler doğası gereği av hayvanıdır. Bu sebeple tavşanla sert oynayabilir, tavşanı av olarak görebilir. Tavşanlar çok ürkek ve hassas hayvanlardır. Kedinizin attığı bir patiyle bile ciddi sorunlar yaşar. Aynı zamanda tavşanlar korkudan ölebiliyorlar. Tavşanlar sadece kendi türleriyle anlaşabilirler. Kediyle köpeğin yaşaması bile mümkündür ama tavşanla değildir. Tavşana işkence etmiş olursunuz, stres içerisinde yaşar. Lütfen böyle bir şey yapmayın. 2. kediyi sahiplenmeniz daha iyi olur. En azından kedinizin oynayabileceği bir arkadaşı olur.

Bikedi

Belki tavsani öldürmek istemez ama oynamak isret. Oynarken de dozunu kacirabilir. Tavsanin tuylerini yolabilir, kulaklarini cekistirir, isirir, kuyruguna pati atar. Zavalli tavsan perisan olur kasrilik ta veremez.

ferhat05

Tavşanın yanında bir kemirgen, kuş, balık gibi av olarak görebileceği hayvanlar beslemek riskli olabilir. Asla yalnız bırakmamanız gerekir. Sakin ve uysalsa belki alışabilir ama denemeden ne tepki vereceğini bilemeyiz. Tavşanı mümkünse üreticisinden alın. petshop ve barınaklarda hastalıklı olabiliyor.

Nanelimon44

Küçükken alıştırsan olabilirdi

baranertaga

Bence en güzel çözüm 2. Kedi kedinizin minnoş bir kedi arkadaşı olsun tavşan yerine:)