Ne Bulduysa Yiyor Deli Olduk

Bcanaydn

Saç anlarım, ip anlarım da eşofmanımın belini sıkmak için ola bez parçasını koparıp yemiş şaka gibi dışkısında görünce şok oldum. Niye yapıyor anlamış değilim ki ipleri nerden yediğini hala çözmüş değilim. Niye yapıyor bunu fikri olan var mı?

15 CEVAP

Benim nişan tepsisinin üstündeki tüm süsleri yemişlerdi 3-4 aylıkken???? Nevresimleri de kemiriyorlardı ve parçaları yiyorlardı. Hatta oyuncak farenin kuyruğunu yutmuştu dişi olan da acil veterinere gitmiştik. Kısacası çok can sıkıcı bir durum ama hemen hemen hepsinde var bu huy. Şu an biri 6 biri 7 aylık yavaş yavaş azaldı bu huyları. Sürekli tetikte olmak lazım kanımca. Ve evi ona göre düzenlemek.

Yaramaz bir çocuk anlaşılan. Dikkatli olun derim. Vücuttan atabilirse sıkıntı yok ama bazı şeylerin mideye yapışması ve ya yün iplerin bağırsağı tıkaması yada içinde dolanması ileride ameliyatlık sonuçlar doğurabilir. Ben de kedimin ağzından ipleri az çıkartmadım. Sizi çok iyi anlıyorum.

sforselin

Yabancı madde yeme davranış problemi ya da vitamin eksikliği olarak değerlendiriliyor sanırım. Kısır değilse sürekli stres kaynaklı olabilir. Geçenlerde kanlı dışkı problemi yaşamıştınız sanırım. Bu sebep olmuş olabilir. Bir an önce hekiminize görünün. Fark ettiğiniz tüm sorunlardan, size alakasız görünseler de, hekiminizi haberdar edin. Ne kadar ertelerseniz tedavi o kadar zorlaşır.

ZehraBulutt

Bu anormal bir durum değil, kediler ip tarzı şeyleri çok yutuyolar maalesef. Benim kedim de eşofman bel ipi yutmuştu. İpli oyuncakları bile ortada bırakmıyorum ben.

dolstoy

yavruysa meraktan yiyordur ben kedimin poposundan birkaç kez ip çekmiştim yani normal bir şey ama yememesi için ortada bulundurmayın

Evet bazı kedilerde yemek olsun eşya olsun herşeyi yeme isteği oluyor. Mesela en basit örnekten bizim ki ne versen seni beni herşeyi yer :D Vallaha dikkat edin öyle küçük oyuncak veya ip parçalarına.

Bikedi

Bizimki balkona dusen kuş tuylerini yemisti. Huy heralde.

dolstoy

yavruysa meraktan yiyordur ben kedimin poposundan birkaç kez ip çekmiştim yani normal bir şey ama yememesi için ortada bulundurmayın

Merve203

Benim kedim de oyleydi. Vitamin verdikten sonra duzeldi. Yememeye basladi

Siyammm

Tehlikeli bi durum bi köpek vardı herşeyi yiyordu . Sahibi eve gelmiş halinin yarışı yok köpek yerde yatiyor. Ameliyat oldu sonra köpek. Dikkat etmek lazım

akarhan35

Benimde köpeğim altına sevdiğim yün kazağı yemiş ishali vardı bu gün fark ettim dışksıında yünler vardı sizdede ishal oluyormuydu

Anonymus683514

Kaç aylık? Diş çıkarıyorsa kaşıntıdan çiğniyor olabilir. Zencefil de genel olarak her şeyi yiyip içmeye çalışıyor. Dün kahve içti bıyıkları kahve oldu panikledim biraz :( Ben dikkat ediyorum ama misafir falan gelince gözden kaçıyor bazen.

Çok bir çözümü yok bunun bence. Evi olabildiğince kedi-geçirmez hale getirmek gerekiyor. Yiyebileceği hiçbir şeyi ortada bırakmamak, üstlerini kapatmak, belki uzaklaştırıcı sprey kullanmak falan faydalı olabilir.

Şimdi yazarken hatırladım, geçen gün kendi kumunun torbasını yemeye çalıştı, altından patlattı. zor aldım elinden. Paketi balkona götürüp kapatınca da küstü :(

Warriorsans

Aslında gayet normal, bizimkisi de orayla oynamaya bayılıyor hatta sweatshirt kapüşonundaki ipe atlamıştı bi anda. Ortalıkta bırakmamak lazım böyle şeyleri. Aynı durum ayakkabı bağcığı için de geçerli. Hepsi ulaşamayacağı yerde olmalı

Handerane

Nişan süslerini yiyen kedoşa çok güldüm :))) çok yaramazlar ya

martuyl

Hadi ip falan anlıycam ama benimki masamdaki silgi tozlarını yedi ya! Silgi tozu!! Hani sanki haftalardır aç kalmış gibi. Halbuki mama kabı hep dolu, yumurta, haşlama et, yaş mama her şeyden de yiyiyor her gun. Gerçekten anlamak mumkun degil, çöp ögutucusu daha az şey ögutuyor yemin ederim :D