Kedim İshal Mi Anlayamıyorum?

kubra0035

Merhaba arkadaşlar sürekli soru soruyorum ama yeni bir kedi sahibiyim tecrübeli olmadığım için sizlere soruyorum. Nd mama kullanıyoruz ama ne yaptıysam o hafif cıvık kıvam geçmiyor. İç dış parazit olduktan sonra 3 gün tavuk göğüsü vermem söylendi o üç gün yeşil kıvamlı bir ishali vardı sonra düzeldi fakat hafif cıvık kıvam hiç geçmedi. Silindir şeklinde oluyor renginde bir sorun yok kahverengi ama hep hafif cıvık. Anlamıyorum neden böyle.

13 CEVAP

kubra0035

Kedim 4.5 aylık geldiğinde daha kötüydü rengi olsun kıvamı olsun. İç dış parazit yapıldı ve o gün veterinere danıştım tavuk göğüsü vermemi söyledi sonra mamaya geçtim ama hala hafif cıvık. Evladım 1 aydır benimle Pazartesi başka bir veterinere gideceğim en iyisi oraya danışmak olacak

Ozge00

Nd mamaya geçince başladıysa cıvık olma durumu, mamayı değiştirebilirsiniz

kittenlove01

benim kızımın da öyleydi. başlarda yumuşak sonra cıvıklaştı aynı gün veterinere götürdüm ishal olduğunu söyledi. 1 gün probiyotik kullandım geçmediği için 3 gün antibiyotik uygulandı. ishal olabilir. iç parazit uygulamasından sonra da böyle yumusak olabiliyor dıskı ama

kubra0035

Aslında barınaktan aldığım için orda ne yediğini bilmiyorum bana doğru düzgün bir şey demediler yani yavrucuk daha yeni mama yüzü bile görmüş olabilir. Hangi mamaya geçsem kararsız kaldım en azından denemek için ne alsam bilmiyorum fikirlerinize açığım

Fati4141

Nd kalitelidir zamanla normale döner diye düşünüyorum

Ozge00

Kac gündür var bu civik olma durumu

sforselin

Kedim de bana ilk geldiğinde kakası dediğiniz gibi hafif cıvık kivamlıydı. Zamanla düzeldi. Veteriner hekiminizi bu konuda bilgilendirirseniz önemli bir şey olup olmadığını söyler. Bu sorunu ne kadar süredir yaşadığınız ve kedinizin yaşı da önemli.
Kaç yaşında, ne zamandır kakası bu şekilde?

Ozge00

Barınaktan aldıysanız bir detaylı muayene şart bence. Bir sürü asisiz kedi ile ayni ortamda duruyor sonuçta

Mamadan değil de barınaktan bir hastalık kapmış olmasın yavrucak.

seliinkececi

Ben de kedimi barinaktan aldigimda 3 aylikti ve ishaldi bi sure sonra yemek yememeye surekli uyumaya basladi veterinere gittigimizde enfeksiyon kaptigini ogrendik bir haftalik antibiyotik tedavisiyle diskisi ve yemesi normale dondu ve hareketlendi. Bu sekilde sizin de yeme icmede sorun olursa veterinere gidin derim

kubra0035

Geldiğinden beri yemesinde içmesinde uykusunda sorun yok ama hafif cıvık kakası var dediğiniz gibi ben pazartesi başka bir veterinere gideceğim en iyi çözüm bu olacak

mzzsltn

probiyotik öneririm, benzer bir problem yaşadım başka bir mamadan dolayı.

Melisadr

Cesamolin diye bir toz var bir pakedini 6 güne bölüyorsunuz ir şırıngaya ayırdığınız bir günlük tozu ve daha sonra suyu alıyorsunuz içiriyorsunuz veterinerim ishal probleminde kullanabileceğimi söyledi birkaç gün içinde düzeliyor çok pahalı da değil bildiğim kadarıyla