Golden Köpeğim Çok Saldırgan

sareyimben

arkadaşlar resmen ailece jiletçilere döndük daha 3 aylık sürekli üzerimize atlayıp ısırıyor dişleri çok sert kanatıyor bize hırlıyor havlıyor hayır dediğimizde karşılık olarak havlıyor canımızı acıtıyor saldırmak için koşuyor tuttuğu her yerimizi ısırıyor açıkcası artık korkmaya bile başladık ne yapmam gerek bilmiyorum ama mutlu olsun diye her şeyi yapıyoruz ama o sanki bizi sevmiyor gibi hırlıyıp saldırıyor kovalıyor kızıyorum bağırıyorum dinlemiyor ısırdığında hafifçe burnuna vuruyorum bir işe yaramıyor hırlayıp daha da çekiştiriyor gerçekten çok seviyorum ama böyle yaptığında onla oyun bile oynayamıyorum her oyunun sonu kötü bitiyor cidden çok üzgünüm.

5 CEVAP

Yok artık profilinizdeki yavru köpek mi yapıyor onları. Tabi ki inanıyorum ama şaşırdım açıkçası. Nereden aldınız bilmiyorum ama belki köpeğe önceki bakan insanlar çiğ et veriyordur veya miniği cezalandırıyordur. O yüzden saldırganlaşmış da olabilir. Vallaha anlatıklarınızdan ben bile korktum ya :D Sinirliyken burnuna dokunmayın öyle daha çok sinirlenir. Başka bir köpekle mi tanıştırsanız yavruyu? Belki onunla oynar falan biraz sakinleşir. Elinize ödül maması alarak kendinize biraz alıştırsanız mı acaba???

Umarım bir faydam olur ve sakinleşir yavrunuz :)
Miniği sağlıklı büyüyütün inşallah❤❤❤

Cakeyta

Bu oğlana eğitim vermeye çalışın. Ne zaman sahiplendiniz bilmiyorum ama önceki yuvasında kaba bi şekilde oynandıysa ısırmasına izin verildiyse bunun kötü bir şey olmadığını düşünüp ısırmaya devam ediyor olabilir. Ona ısıtmanın canınızı yaktığını ve kötü bir şey olduğunu belli edin. Örneğin her ıısırdığında yanından kalkıp gidin. Yanınıza geldiğinde ilgilenmeyin. Ödül mamaları alın, uslu bir şekilde oynadığında ödüllendirin. Hayır demeyi biraz yüksek sesle söylemeyi deneyin. Hayır dediğinizde durursa yine mama verin. Enerjisini bol bol atabilsin, bol bol yorulsun. Bahçeniz varsa bahçede koşsun eğlensin. Bol enerjiden de yapıyor olabilir. Hırpalayarak sevmeyin. Yanına yavaşça yaklaşın. Tehdit hissetmesin. Daha çok küçük, bu tavırlarını düzeltmek için çok iyi bir dönem. Şimdiden eğitilirse ileride harika huyları olur. Başarılar

venniee

eğitime göndermeyi düşündünüz mü? Böyle problemleri çözüyorlar diye duydum . Pek bi fikrim yok ama

venniee

eğitime göndermeyi düşündünüz mü? Böyle problemleri çözüyorlar diye duydum . Pek bi fikrim yok ama

kaanpolat

O miniği okadar şeyi yapmasına şaşırdım önce köpekler kediler gibi değiller biraz sakin bir ses tonuyla konuşup severseniz belki sakinleştir köpek sonuçta bu daha bebek keşfediyor sokaktaki en saldırgan köpeğe bile tatlı dil işe yarıyor